REKLAMA

Piechurzy na trasie jubileuszowego Zimowego Marszu! [wideo, zdjęcia]

Z Końskich do Nieba, a dalej w kierunku Piły by swój rajd zakończyć w Wiejskim Domu Kultury w Rogowie wędrują dziś uczestnicy jubileuszowego XX Zimowego Marszu. Na trasie stanęło aż 180 osób! 

REKLAMA

Miłośnicy turystyki pieszej swoją wędrówkę rozpoczęli tuż po godzinie 9:00 pod siedzibą koneckiego biura Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, które mieści się w Parku Miejskim w Końskich. Marsz Zimowy w sobotę odbył się już po raz dwudziesty –„Zawsze dużo spacerowaliśmy w warunkach wiosennych i letnich i nagle bardzo dawno temu, trzydzieści lat temu pojawił się pomysł by w zimowej aurze również rajdy organizować. Zaczęło się od zimowego rajdu na otwarcie sezonu, ale ponieważ nasi turyści mają coraz większe wymagania i możliwości to postanowiliśmy wydłużyć dystans i zrobić taki spacer w warunkach zimowych na 25 kilometrów. Kiedyś to się nazywało Konecki Zimowy Półmaraton Pieszy, a a teraz Zimowy Marsz na 25 kilometrów. Mamy jubileusz, bo to właśnie dwudziesta edycja się odbywa.” – mówił nam przed startem marszu Wojciech Pasek, prezes PTTK Końskie.

W chłodzie w sobotę należało pokonać 25 kilometrów bardzo ciekawą trasą –„Ci, którzy biorą udział cyklicznie  w naszych imprezach znają doskonale tę trasę. Natomiast połowa uczestników to są osoby nowo zapisane, które postanowiły w aktywny sposób spędzać swój wolny czas. Dla nich na pewno będzie bardzo atrakcyjna. Trasa prowadzi z Końskich do Nieba, później wędrujemy nad rzekę Czarną wędrujemy i wracamy – wychodzimy w okolicy Piły i dalej do Rogowa i tam w Wiejskim Domu Kultury odbędzie się zakończenie i podsumowanie naszego rajdu” – opowiada o trasie Wojciech Pasek.

REKLAMA

Zdaniem doświadczonych piechurów warunki na trasie były perfekcyjne. Temperatura oscylowała około 0 stopni Celsjusza, a nadmierny wiatr nie przeszkadzał w maszerowaniu. Po drodze wszyscy biorący udział w rajdzie mogli się posilić, bowiem w planach było ognisko z pieczeniem kiełbasek.

Na zakończenie w WDK Rogów zaplanowano losowanie upominków wśród uczestników marszu, wręczenie certyfikatów uczestnictwa oraz odznak „Turysta Ziemi Koneckiej”.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *