REKLAMA

Piechurzy wyruszyli z Sielpi. Maszerują po medal! [wideo, zdjęcia]

W sobotę piechurzy w godzinach porannych wystartowali z Sielpi w XX edycji Marszu po Medal organizowanego przez Oddział PTTK w Końskich oraz Klub Turystyki Aktywnej PASAT. Uczestnicy maszerowali na trzech trasach różniących się od siebie dystansem.

REKLAMA

W rajdzie udział wzięło około 150 piechurów z kilku województw –„Uczestnicy przyjechali do nas z województw ościennych, głównie z województwa świętokrzyskiego. Są to turyści indywidualni, ale cieszy nas udział superpiechurów, którzy przyjechali z rodzinami i teraz na takich krótszych dystansach razem wspólnie delektują się naszymi koneckimi lasami i naszymi trasami” – mówi nam Magdalena Weber, organizatorka.

REKLAMA

Ze względu na epidemię piechurzy startowali spod Ośrodka Wypoczynkowego Bartek w Sielpi indywidualnie, nie było też wspólnego zakończenia rajdu.

„Dla uczestników przygotowaliśmy trzy trasy, trzy dystanse – 12,5, 25 i 50 kilometrów […] Trasa XX Marszu po Medal jest wytyczona na zasadzie 25-kilometrowej pętli. Uczestnicy, którzy wybrali dystans 50 kilometrów pokonują ją dwukrotnie. Trasa wiedzie z Sielpi przez miejscowość Niebo do Końskich i z Końskich przez Piekło do Sielpi, uczestnicy odwiedzają więc dzisiaj i Piekło i Niebo” – opowiada nam Magdalena Weber.

Zapytaliśmy także uczestników co ich skłoniło do wzięcia udziału w rajdzie.

„W tych rajdach uczestniczę od lat. Chodzę tyle lat, że mam już 14 superpiechura załatwionego. Chodzimy po to, żeby było zdrowie. Dzisiaj idę na 25 kilometrów, a jak dobrze pójdzie to na 50” – mówi nam pan Andrzej z Opoczna.

„Dziewczyna mi kazała” – mówi pan Zbyszek z Końskich
„On kłamie, po prostu lubimy chodzić” – twierdzi pani Agnieszka z Kielc.

Wszyscy piechurzy, którzy wzięli udział w rajdzie otrzymają medal i dyplom za ukończenie wybranego dystansu, poczęstunek dla tras kończących w Sielpi, punkty na OTP i odznakę regionalną Turysta Ziemi Koneckiej oraz pieczątkę okolicznościową. Ponadto w cenie 25 złotych uczestnicy mieli także możliwość zakupu okolicznościowej koszulki.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *