REKLAMA

Pięciu kandydatów na burmistrza Końskich? [wideo]

Michał Cichocki dołączył do grona oficjalnych kandydatów na burmistrza Końskich. Właśnie utworzył on komitet Porozumienie Samorządowe TKN. Komitet Samorządni Ziemi Koneckiej zarejestrował też obecny burmistrz Krzysztof Obratański, ale o starcie jeszcze nie zdecydował. PSL stawia na Beatę Jakubowską, a SLD na kogoś z dwójki: Sławomir Marczewski/Robert Plech. Kandydował będzie też Damian Milczuszek i to z poparciem samego posła Liroya. 

REKLAMA

Wyborcza karawana i w Końskich nabrała już rozpędu. Sprawdzamy kto może powalczyć o fotel burmistrza miasta i gminy, który obecnie zajmowany jest przez Krzysztofa Obratańskiego. Czy obecny włodarz będzie ubiegał się o reelekcję? –„Tutaj pewnie zaskoczę. Pozostawiam sobie tę chwilę niepewności do czasu konwencji.” – powiedział nam włodarz.

Konwencja Wyborcza Stowarzyszenia Samorządni Ziemi Koneckiej odbędzie się 14 września i według naszych informacji na niej Obratański zostanie oficjalnie zaprezentowany jako kandydat na burmistrza. Jednocześnie wiadomo już, że kandydował na to stanowisko nie będzie Krzysztof Jasiński. Cztery lata temu w wyborach zajął on trzecie miejsce i oddał swoje głosy Obratańskiemu. Teraz powalczy o Radę Powiatu. –„Wśród kandydatów do Rady Powiatu znajdziemy panów burmistrzów Jasińskiego i Zielińskiego, choć np. pewnym zaskoczeniem może być obecność byłego komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Końskich p. Grzegorza Młynarczyka, ale on jest osobą już wolną od służby, a przy jego aktywności i kreatywności na pewno będzie bardzo przydatną osobą w działalności samorządowej.” – tłumaczy nam lider Samorządnych Ziemi Koneckiej.

REKLAMA

Na wybory zbroi się też były burmistrz Michał Cichocki. Od wczoraj wiadomo już oficjalnie, że ponownie powalczy o to stanowisko. Tym razem z ramienia komitetu Porozumienie Samorządowe TKN. –„Komitet wyborczy został już zarejestrowany. To jest Komitet Wyborczy Wyborców Porozumienie Samorządowe TKN. To taki symbol naszej Konecczyzny odwołujący się do tego gdzie mieszkamy.” – powiedział nam lider komitetu TKN i dodał –„Doszliśmy do wniosku, że wspólnym kandydatem na burmistrza miasta i gminy Końskie będzie Michał Cichocki, czyli ja. Nasi radni, którzy w tej chwili sprawują funkcję: Lidia Wiśniewska, Krzysiek Grzegorczyk, Dorota Borkowska, Basia Galant, Gustaw Słowik zostali wzbogaceni o kolejne osoby: Andrzeja Kosierkiewicza i Beatę Stefańczyk. To jest człon, który wystartuj do Rady Miasta, siedmiu radnych a niektórzy z nich piastują też funkcję sołtysa.”  – mówi Cichocki.

Polskie Stronnictwo Ludowe kandydatkę na burmistrza ma od dawna. Jest nią Beata Jakubowska, która już w lipcu mówiła o tym w naszym TKN STUDIO. –„Tak, będę startować z list PSL-u na burmistrza Końskich. Skąd ta decyzja? Szczerze mówiąc namówili mnie mieszkańcy: moi znajomi, przedsiębiorcy, moi byli uczniowie, rodzice.” – mówiła w studio Jakubowska.

Bardzo ciekawie sytuacja wygląda w Sojuszu Lewicy Demokratycznej, bo w świetle wczorajszych informacji partia ma dwóch kandydatów na burmistrza. Są to: lekarz Sławomir Marczewski oraz przedsiębiorca Robert Plech. Jeden z nich ma jednak zostać liderem listy do Rady Powiatu. Obaj w walce o urząd burmistrza Końskich na pewno nie są bez szans. Jak nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć bliżej do Rady Powiatu Plechowi. Marczewski ma zaś powalczyć o fotel burmistrza. Dopóki jednak nie ma oficjalnego komunikatu partii wszystko może się zdarzyć. Postawienie na dwóch liderów ma być połączeniem politycznego doświadczenia Marczewskiego, który przecież był Posłem na Sejm RP a od 1998 roku zasiada w Sejmiku Województwa z energią przedsiębiorczego Plecha.

W kwestii walki o fotel burmistrza Końskich udało nam się ustalić także, że powiatowy komitet wyborczy tworzony przez burmistrza Radoszyc Michała Pękalę najprawdopodobniej nie wystawi tu swojego kandydata, a póki co nie zadecydowano też o poparciu dla kogokolwiek.

Na 99 % o urząd powalczy też młody działacz ugrupowań wolnościowych – Damian Milczuszek. Zarejestrował on komitet Innowacyjny Samorząd, ma poparcie partii Wolność, której liderem jest Janusz Korwin-Mikke, a także bardzo popularnego posła Piotra Marca „Liroya”.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *