REKLAMA

Relacja wideo: Piękna studniówka koneckiego ZDZ [zdjęcia]

W sobotę punktualnie o godzinie 19.00 na parkiet sali bankietowej Astoria wyszła młodzież ucząca się w koneckim oddziale Zakładu Doskonalenia Zawodowego. Za sto dni uczniowie Ci podejdą do matury. 

REKLAMA

W studniówce ZDZ-tu udział wzięło trzydzieści par uczniowskich, oprócz nich w sobotę bawiło się także wielu nauczycieli z tej placówki z dyrektorem Robertem Góreckim na czele. Tegoroczni maturzyści chodzą do trzech klas w tej placówce. Bal okolicznościowym przemówieniem rozpoczął dyrektor, a mottem które skierował do swoich uczniów były słowa z piosenki Sound’n’Grace i Filipa Lato. –„Swój czas, weź w garść swój czas, zanim Ci życie nie powie, że pas.” 

Następnie w imieniu uczniów za cztery lata współpracy swoim pedagogom podziękowali: Edyta Bernas i Mikołaj Czerski. –„To właśnie teraz pragniemy na Wasze ręce – Szanowna Dyrekcjo, Kochani nauczyciele – złożyć słowa gorących podziękowań za wszystko! Za ciepły uśmiech – tak bardzo potrzebny w chwilach zwątpienia, za stwarzanie rodzinnej atmosfery” – mówili tegoroczni maturzyści.

REKLAMA

Z kolei w imieniu rodziców głos zabrała Anna Czerska, która wspólnie z Anną Plutą i Małgorzatą Staromłyńską stanowiła komitet studniówkowy. Potem wręczono kwiaty dla nauczycieli, a największe bukiety otrzymały wychowawczynie trzech klas, które uczestniczyły w tej studniówce: Ewa Młodawska – wychowawca klasy Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych, Marta Kotusiewicz – wychowawca klasy Policyjnej, Urszula Krzywkowska – wychowawca klasy Wojskowej.

Oczywiście tuż po przemowach nie mogło zabraknąć tradycyjnego poloneza! Pierwszą prowadzącą parę stworzyli Mikołaj Czerski i Andżela Kabała.

Po polonezie wzniesiono okolicznościowy toast, odśpiewano sto lat, a potem był już czas tylko na życzenia i wspomnienia.

„Jestem bardzo mile zaskoczony atmosferą, która tu panuje. Piękny polonez, przed chwilą uczniowie go zatańczyli. Życzę im zdania matury i sukcesów w życiu osobistym. To jest dla mnie dzień i wzruszający i radosny.” – wyjawił  nam dyrektor Robert Górecki.

„Było bardzo miło, nowe znajomości zostały nawiązane w szkole, wszystko się zgadzało. Mam nadzieję, że za sto dni matura będzie zdana i będzie dobrze. Na ten wieczór życzę sobie miłej atmosfery przede wszystkim, szampańskiej zabawy i każdemu życzę by dobrze się wiodło w przyszłości.” – wspominał Sebastian Pytlos z czwartej klasy o profilu wojskowym.

Po pysznym obiedzie do białego rana wszystkim uczestnikom zabawy przygrywała kapela Augustyniak Prestige Band.

Zdjęcia (Paulina Adamczyk):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *