REKLAMA

Piękne Jasełka przygotowały mieszkańców gminy Ruda Maleniecka do świąt [zdjęcia]

Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły i magiczny. To czas, kiedy wszyscy jednają się w miłości i radości. Jest to szczególny moment zwłaszcza dla dzieci, które z niecierpliwością oczekują pierwszej gwiazdki. Dzieciaki z gminy Ruda Maleniecka w okresie oczekiwania prezentowały swoim kolegom oraz gościom piękne jasełka. 

REKLAMA

W czwartek i  w piątek 21 grudnia w szkołach na terenie gminy odbyły się jasełka, które na kilka dni przed wigilią wprowadziły uczniów, nauczycieli, rodziców oraz zaproszonych gości w magiczny nastrój zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Przedszkolaki oraz uczniowie szkół z Rudy Malenieckiej i Lipy podczas swoich wystąpień zaprezentowali scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców oraz aniołów. Przedstawienia przeplatane były kolędami i pastorałkami w wykonaniu uczniów szkół przebranych w piękne stroje.

REKLAMA

Po jasełkach zostały wręczone nagrody uczniom, którzy brali udział w konkursie na szopkę i kartkę bożonarodzeniową. Na zakończenie uroczystości głos zabrali Dyrektor Urszula Piwowarczyk oraz Wójt Gminy Leszek Kuca, którzy podziękowali młodym artystom za piękny występ, nauczycielom za przygotowanie jasełek oraz złożyli wszystkim obecnym życzenia świąteczne.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *