REKLAMA

Pięknieją szkoły w gminie Końskie [wideo, zdjęcia]

Mają być nie tylko piękne, ale przede wszystkim energooszczędne i praktyczne. Taki jest cel wielkich termomodernizacji, które właśnie są przeprowadzane w Szkołach Podstawowych w Rogowie, Kazanowie i Modliszewicach. 

REKLAMA

Na placu budowy w Modliszewicach o tym wielkim projekcie porozmawialiśmy z burmistrzem Krzysztofem Obratańskim. –„Tutaj mamy do czynienia z termomodernizacją i to głęboką. Podobnie jak w Kazanowie i Rogowie ten budynek całkowicie się zmieni poprzez docieplenie ścian, docieplenie sufitów, ale i poprzez wymianę okien i stolarki drzwiowej. A już zwłaszcza poprzez ingerencję w systemy oświetleniowe i grzewcze. Tam zostanie przywrócona możliwość sterowania i oszczędzania na elektrowni energetycznej i cieplnej.” – opowiadał nam burmistrz Obratański.

Każda z placówek postawi też na zieloną energię. –„Na dachach zaprojektowane są panele fotowoltaiczne, które pozwolą na to by część energii można było produkować u siebie.”  – tłumaczy Krzysztof Obratański.

REKLAMA

Termomodernizacja szkoły w Modliszewicach to koszt nieco ponad 830 tysięcy złotych, za podobne prace w Kazanowie gmina zapłaci około 860 tysięcy złotych i to właśnie tam w tej chwili prace są w najbardziej zaawansowanej fazie, a największe środki pochłonie remont szkoły w Rogowie. W tym przypadku do wykonania jest najwięcej, bo oprócz termomodernizacji związanej z wymianą oświetlenia, okien, czy ociepleniem budynku, kompletny remont przejdzie także dach szkoły.

Wszystkie trzy termomodernizacje zostaną zakończone przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2018/2019.

Zdjęcia:

Remont SP w Modliszewicach:

Remont SP w Kazanowie:

Remont SP w Rogowie:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *