REKLAMA

WIDEO: Bal Ekonomika! Szykownie i z wielkimi emocjami [wideo, zdjęcia]

W sali Astoria w sobotę 28 stycznia swoją studniówkę zorganizowała społeczność „Koneckiego Ekonomika”. To był naprawdę piękny bal na blisko 150 osób. Zachęcamy do obejrzenia fotogalerii oraz materiałów wideo. 

REKLAMA

 

REKLAMA

W Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 3 w Końskich w tym roku istnieją trzy klasy maturalne, w sumie w studniówce udział wzięło około 140 osób, około 100 stanowiły pary uczniowskie.

W trakcie przemówień głos zabierali dyrektor Beata Fidor, w imieniu rodziców Małgorzata Mogielska, organ prowadzący czyli Starostwo Powiatowe reprezentował członek Zarządu Powiatu Koneckiego Jarosław Staciwa, a brać uczniowską  Aleksandra Rynkiewicz i Bartosz Banasik:

„Tegoroczny bal studniówkowy odbywa się po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią i rygorami sanitarnymi. Drodzy maturzyści, bohaterowie dzisiejszej uroczystości. Patrzę dziś na Was z ogromną dumą i radością patrząc jak stawiacie kolejny krok w dorosłość. Cztery lata temu, kiedy po raz pierwszy przekroczyliście mury naszej szkoły byliście jeszcze dziećmi, a my nauczyciele przejęliśmy na siebie odpowiedzialność nie tylko za Wasze wykształcenie, ale i za to jacy i kim będziecie w dorosłym życiu. Staraliśmy się nie tylko przekazywać Wam wiedzę, ale też uczyliśmy jak radzić sobie z problemami, nie tylko szkolnymi, osobistymi, ale każdymi problemami otaczającego świata” – przemawiała do uczniów jeszcze przed rozpoczęciem balu dyrektor Beata Fidor.

„Przypuszczam, że to pierwszy i najważniejszy bal w Waszym dorosłym życiu. Zapewniam, że będziecie go pamiętać na zawsze. To jednak nie jest taki zwykły bal, on oznacza, że za sto dni przystąpicie do bodaj i tutaj znowu – najważniejszego egzaminu w życiu. Ten egzamin jest jak klucz, który otwiera wszystkie drzwi, dlatego z tego miejsca chciałbym w imieniu swoim, Zarządu Powiatu Koneckiego złożyć Wam życzenia zdobycia tego klucza, byście w swoim życiu mogli otwierać nim wszystkie drzwi i żebyście mogli się realizować w życiu osobistym i zawodowym” – przemawiał do młodzieży Jarosław Staciwa, członek Zarządu Powiatu Koneckiego.

„Szanowna dyrekcjo, drodzy nauczyciele. Pragniemy podziękować za te lata trudu, które upłynęły nad kształtowaniem tych młodych ludzi, za poświęcony im czas i wysiłek. Pozwoliliście Państwo rozwijać się naszym dzieciom w atmosferze wsparcia, poczucia bezpieczeństwa i spokoju, stawiając im wymagania na miarę ich potrzeb i możliwości. To dzięki Wam stoją dzisiaj przed nami dojrzali i pewni siebie młodzi ludzie, gotowi na nowe wyzwania w dorosłym życiu” – mówiła w imieniu rodziców Małgorzata Mogielska.

„Ten niezwykły moment skłania do wspomnień i refleksji. Przez cztery lata przeżywaliśmy razem upadki i wzloty, smutki i radości, pierwsze jedynki i pierwsze miłości. Na pewno w pamięci zostaną nam najfajniejsze i najtrudniejsze lekcje, zeszyty pełne notatek i czasami puste głowy. Jedynki te niechciane i te nieuniknione, piątki wypracowane i przypadkowe. W tych wszystkich chwilach pomagaliście nam Wy drodzy wychowawcy i nauczyciele. Pomagaliście nam stawiać pierwsze kroki w nowych dziedzinach nauki. Staraliście się cierpliwie tłumaczyć. Serdecznie dziękujemy. Chcielibyśmy też podziękować naszym rodzicom – bez Waszego doświadczenia, cierpliwości i finansowego wsparcia nie bylibyśmy dzisiaj w tym miejscu” – dziękowali w imieniu uczniów Aleksandra Rynkiewicz i Bartosz Banasik

Nie zabrakło też podziękowań dla wychowawców klas, które już niebawem pożegnają się z murami szkoły znajdującej się przy ulicy Piłsudskiego w Końskich: Małgorzaty Maciejczyk, Beaty Kaczmarczyk oraz Eweliny Ciszek.

Najważniejszym momentem części oficjalnej był oczywiście polonez, w którego pierwszej parze szła dyrektor szkoły Beata Fidor, a towarzyszył jej nauczyciel Jarosław Komisarski.

My z naszą kamerą wypytywaliśmy panią dyrektor, a także ucznia Kamila Młodzińskiego z klasy IV technikum  o swoje wspomnienia związane z minionymi latami w szkole:

„To było na pewno bardzo dobre. Szczerze mówiąc nie spodziewałem się, że przez taki okres czasu poznam tak wielu świetnych ludzi. Dużo mnie ta szkoła nauczyła o życiu i myślę, że na pewno będę dobrze ją wspominał […] Cały ten okres był na pewno wspaniałym okresem w moim życiu. Na początku po maturze planuję wybrać się do pracy za granicę, a następnie zapisać się na studia zaoczne” – dzielił się wrażeniami Kamil Młodziński.

„Tegoroczni maturzyści kształcili się w naszej szkole w zawodzie Technik Ekonomista, Rachunkowości, Gastronomii, Hotelarstwa, Informatyk i Handlowiec. To rocznik dla mnie jako dyrektora bardzo szczególny. To ostatni rocznik absolwentów szkół gimnazjalnych i oni też jako ostatni będą zdawać maturę w starym systemie. Wiem, że wybrali naukę zawodów zgodnie ze swoimi zainteresowaniami, pasją, wielokrotnie potwierdzali, że bardzo dobrze wybrali naszą szkołę. Ja się cieszę, że do nas przyszli. To też rocznik szczególny, bo powróciliśmy do tradycji balów studniówkowych po dwóch latach pandemii. Poprzednie roczniki nie miały możliwości uczestniczenia w tym podniosłym wydarzeniu. Cieszę się, że oni mogą […] Studniówka to ostatni moment by nadrobić braki i zaległości. Nie powinno im zabraknąć zapału, powinni się nie bać wyzwań i  realizować swoje marzenia. Myślę, że sobie z tym poradzą, osiągną świetne wyniki na maturze. Wiem, że ich na to stać, bo są po egzaminach zawodowych. Myślę, że takie też osiągną na egzaminie maturalnym, a kto ma braki to jest jeszcze czas by to nadrobić. Życzę im, aby nie zabrakło im zapału i motywacji do dalszej pracy. By dokonywali dobrych wyborów, które zaprocentują w przyszłości. Życzę im też szczęścia, bo ono jest ważne. Niech ich nie opuszcza na maturze. Dobrych wyników na tym egzaminie, a dziś udanej zabawy i dobrego balu” – opowiadała nam Beata Fidor, dyrektor „Ekonomika”

Po obiedzie o dobrą zabawę do białego rana zadbał DJ Michał Wiktorowicz.

Zdjęcia:

REKLAMA

One thought on “WIDEO: Bal Ekonomika! Szykownie i z wielkimi emocjami [wideo, zdjęcia]

  1. […] Bal Ekonomika! Szykownie i z wielkimi emocjami […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *