REKLAMA

Piękny Dzień Kobiet z Katarzyną Gärtner w Gowarczowie. Zobaczcie zdjęcia

W piątkowy wieczór w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Gowarczowie odbyła się przepiękna uroczystość. To był Dzień Kobiet połączony z nadaniem wybitnej kompozytorce Katarzynie Gärtner  honorowego obywatelstwa gminy. 

REKLAMA

Już wkrótce u nas relacja wideo z tego wydarzenia oraz wywiad z Katarzyną Gärtner.

REKLAMA

Wydarzenie rozpoczęło się od wręczenia tej znakomitej kompozytorce dokumentów dotyczących nadania jej przez włodarzy gminy Gowarczów tytuł Honorowego Obywatela Gminy Gowarczów. Oprócz dokumentów Katarzyna Gärtner otrzymała też piękną statuetkę w kształcie herbu gminy. Tymi, którzy obdarowywali byli Stanisław Pacocha – wójt gminy Gowarczów oraz Sławomir Stańczyk – przewodniczący Rady Gminy Gowarczów.

Następnie wójt Pacocha złożył życzenia wszystkim paniom, które zamieszkują jego gminę. Potem rozpoczęła się już część uroczystości związana z małym benefisem honorowej obywatelki gminy.

Katarzyna Gärtner wraz ze swoją synową Elwirą Sibigą, która pełni funkcję dyrektora Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Gowarczowie zasiadły przy stoliku i… zaczęły wspominać bogatą karierę kompozytorki. Barwne opowieści przeplatane były różnymi piosenkami, które wykonywali podopieczni CKiAL oraz Zespół Ludowy „Bębnowianka”. Zapewniamy Państwa, że wszyscy wysłuchując wspaniałych historii z życia kompozytorki bawili się doskonale.

Katarzyna Gärtner to wielokrotnie wyróżniona na polu kultury m.in. przez Ministra Kultury i Sztuki czy podczas największych polskich festiwali kompozytorka. Od ponad 30 lat mieszka i komponuje na terenie gminy Gowarczów tworząc z komaszyckiego siedliska ostoję spokoju i miejsce twórczej pracy. Zamieszkuje tuż obok Komaszyc w gminie Gowarczów. Jest autorką ponad tysiąca piosenek, w tym tak słynnych jak choćby „Małgośka”. Współpracowała ze znakomitymi tekściarzami – między innymi Agnieszką Osiecką i wybitnymi piosenkarzami – chociażby z Marylą Rodowicz.

Zdjęcia:

REKLAMA

2 thoughts on “Piękny Dzień Kobiet z Katarzyną Gärtner w Gowarczowie. Zobaczcie zdjęcia

  1. Pani Elwiro… wyglądałaś po prostu obłędnie…Czekam z niecierpliwością na materiał video

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *