REKLAMA

Pielgrzymi już w sobotę wyruszą na pątniczy szlak

To będzie pielgrzymka inna niż każdego roku. Już w sobotę o godzinie 13:30 grupa wierzących z Końskich wyjdzie na pątniczy szlak. Tym razem nie odwiedzą oni po drodze domów, nie będą zatrzymywać się w miejscowościach. Wszystko to za sprawą trwającej epidemii. 

REKLAMA

Nie będzie też radosnego pożegnania pielgrzymów na ulicy Piłsudskiego w Końskich. 42. Pielgrzymka Radomska będzie zupełnie inna i mniejsza –„Pątników będzie zdecydowanie mniej. Z Końskich to około 50 osób – głównie z parafii św. Mikołaja i Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W sumie w kolumnie razem ze Skarżyskiem będzie szło 120, może 130 osób. Cała pielgrzymka radomska będzie liczyć około 600 wiernych, oczywiście rozbitych na kolumny” – mówi nam ks. Tomasz Janicki, proboszcz parafii MBNP z Końskich.

REKLAMA

Pielgrzymi spod Kolegiaty św. Mikołaja wyruszą w sobotę o 13:30. O godzinie 14:00 w kościele przy ulicy Robotniczej w Końskich będzie miała miejsce msza święta, którą pątnicy pożegnają się z naszym regionem. Następnie wyjdą już na trasę, która w tym roku jest zupełnie inna. Przede wszystkim pielgrzymi nie będą wchodzić do miejscowości – mają nocować w ich pobliżu, zawsze w namiotach na specjalnie wyznaczonych polach. Z Końskich pójdą w kierunku Nieba, a dalej przez Piekło do Gatnik i na nocleg do wioski Wiosna. Kolejne noclegi będą miały miejsce w okolicach: Słupi Koneckiej, Maluszyna, Borzykowej, ostatni nocleg przewidziano koło Mstowa. W czwartek 13 sierpnia odbędzie się wejście do Częstochowy. Pielgrzymka zakończy się uroczystą mszą  o godzinie 15:00 na Jasnej Górze, którą sprawował będzie biskup Henryk Tomasik.

 

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *