REKLAMA

Pieniądze dla samorządów z Polskiego Ładu. Kto ile dostał w powiecie koneckim? [WIDEO]

Premier Mateusz Morawiecki w poniedziałek ogłosił listę rankingową Programu Inwestycji Strategicznych, który ma być realizowany w ramach Polskiego Ładu. Program zakłada olbrzymie dofinansowania dla samorządów na realizację najważniejszych inwestycji. Dotacje rządowe mają wynieść nawet 90%  całkowitych kosztów wykonania zadania. Ile pieniędzy otrzymały samorządy z powiatu koneckiego? Publikujemy listę zadań. 

REKLAMA

Powiat konecki – dotacja w kwocie 16 482 500,00 złotych na przebudowę dróg powiatowych. To między innymi: ulica Młyńska w Końskich, ulica Szkolna w Niekłaniu, droga od Niekłania w kierunku Szydłowca oraz droga Modliszewice – Kazanów – Dziebałtów.

Gmina Końskie – 12 600 000 złotych na budowę hali gimnastycznej wraz z zagospodarowanie terenu przy Szkole Podstawowej nr 2.

REKLAMA

Gmina Stąporków – 2 550 000 złotych na budowę budynku użyteczności publicznej w Niekłaniu oraz 4,5 miliona złotych na budowę hali gimnastycznej oraz siłowni zewnętrznej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Stąporkowie.

Gmina Radoszyce – 4,5 miliona złotych na wielki projekt modernizacji szkół. W ramach niego powstać mają sale gimnastyczne przy Szkołach Podstawowych w Wilczkowicach i Górnikach, a termomodernizacje przejdą szkoły w Kłucku oraz Kapałowie.

Gmina Gowarczów – Prawie 5 milionów złotych na modernizację sieci dróg w gminie.

Gmina Fałków – 4 731 000 złotych na modernizację budynków użyteczności publicznej i infrastruktury społecznej na terenie gminy.

Gmina Smyków – 4 560 000 złotych na budowę drogi w miejscowości Królewiec.

Gmina Słupia Konecka – 6 650 000 złotych na przebudowę sieci dróg na swoim terenie.

Gmina Ruda Maleniecka – 1 282 500 złotych na rzecz przebudowy dróg lokalnych.

O poszczególnych wykonywanych inwestycjach będziemy jeszcze Państwa informować.

REKLAMA

3 thoughts on “Pieniądze dla samorządów z Polskiego Ładu. Kto ile dostał w powiecie koneckim? [WIDEO]

  1. zapytajnik pisze:

    Czy w Gminie Staporkow jest tylko jedna miejscowosc??? Nieklań ??? Co jakas kasa to tam tylko. Jak nie budynki to zawodowa straz nieklanska

  2. Konstantynopolistanczykiewiczykówna pisze:

    Gmina Stąporków jak zwykle bryluje w realizacji idiotycznych projektów. Nie ważne,że drogi są w opłakanym w opłakanym stanie ale przecież lepiej wybudować jeszcze jedną halę sportową na , utrzymanie , której trzeba będzie łożyć kasę.Brawo dla pani Burmistrz i jej przydupasòw.

  3. Dr.Witt pisze:

    Hala sportowa dla młodzieży przy SP1 powinna stać już dawno temu. Nie wiem czy się wyrobią w tych 4,5 mln zł. Najgorsze jest to że za parę lat może braknąć dzieci do tej szkoły.i plan gminy Stąporków na przemianowanie szkoły DPS może się niestety ziścić. Obecnie pomagają w tym nawet problemy z dowozem dzieci do tej szkoły. Pierwsza szkoła w staporkowie może zniknąć z mapy za parę lat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *