REKLAMA

Pieniądze z Unii Europejskiej dla koneckich gmin [wideo, zdjęcia]

W czwartek w Urzędzie Miasta i Gminy Stąporków miało miejsce podpisanie umów z beneficjentami Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Środki pochodzące z Unii Europejskiej na swoje inwestycje otrzymały koneckie gminy: Stąporków, Radoszyce, Fałków i Gowarczów.

REKLAMA

W imieniu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego umowy podpisywali: marszałek Andrzej Bętkowski i członek zarządu Marek Jońca. Poszczególne gminy reprezentowali samorządowcy.

W sumie podpisanych zostało 8 umów z beneficjentami z terenu powiatów: koneckiego, starachowickiego, włoszczowskiego. W przypadku naszego powiatu dofinansowane zostały następujące projekty:

REKLAMA
  • Gmina Stąporków otrzymała ponad 498 tysięcy złotych na przebudowę i doposażenie świetlicy wiejskiej w Odrowążu.
  • Dotację wynoszą 500 tysięcy złotych gmina Radoszyce otrzymała na budowę świetlicy wiejskiej w Węgrzynie wraz z częścią dla tamtejszego OSP.
  • Przeszło 495 tysięcy złotych gmina Fałków dostała na modernizację budynku świetlicy wiejskiej w miejscowości Starzechowice.
  • Gmina Gowaczów otrzymała 42 tysiące złotych na doposażenie świetlicy wiejskiej w Rogówku.

W sumie ze środków Unii Europejskiej w województwie świętokrzyskim wybudowanych, przebudowanych i wyposażonych zostanie kilkadziesiąt świetlic wiejskich i innych obiektów, które poprawią jakość życia mieszkańców oraz zaspokoją ich potrzeby społeczne i kulturalne.

Wypowiedzi naszych włodarzy i samorządowców znajdziecie w materiale wideo.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *