REKLAMA

Trwają wybory w powiecie koneckim – AKTUALIZACJE. [zdjęcia, wideo]

Punktualnie o 7.00 rozpoczęli pracę członkowie 73. Obwodowych Komisji Wyborczych znajdujących się na terenie naszego powiatu. Nasza kamera również otwierała jeden z lokali. 

REKLAMA

Godzina 20: na 60. minut przed zamknięciem lokali wyborczych wciąż pojawiają się w nich mieszkańcy. W wielu miejscach pojawiły się dodatkowe urny, co może oznaczać frekwencję przekraczającą 50 %. Część komisji obwodowych w powiecie poprosiła o dostarczenie dodatkowych kart do głosowania.  Policja nie odnotowała w naszym regionie żadnych incydentów związanych z łamaniem ciszy wyborczej.

Na godzinę 17.00 frekwencja w naszym powiecie wyniosła  36,27 %. W poszczególnych gminach kształtowała się ona następująco:

REKLAMA

Radoszyce – 34,49 %
Ruda Maleniecka – 42,35 %
Gowarczów – 32,06 %
Końskie – 39,25 %
Smyków – 35 %
Stąporków – 32,53 %
Słupia Konecka – 37,40 %
Fałków – 30,76 %

Według informacji z Komendy Powiatowej Policji w Końskich nie odnotowano żadnych zakłóceń ciszy wyborczej.

Na godzinę 12.00 frekwencja w powiecie koneckim wyniosła według danych PKW 15,5 %.

W poszczególnych gminach frekwencja na 12.00 wyniosła:

  •  Gmina Końskie – 17 %
  •  Gmina Smyków – 14,2 %
  • Gmina Radoszyce – 15,8 %
  • Gmina Fałków – 14,3 %
  • Gmina Słupia Konecka – 16,2 %

Aktualizacje dotyczącego tego co dzieje się podczas wyborów znajdą Państwo w tym artykule, lub na naszym twitterze, do którego możecie dostać się klikając TUTAJ.

Pierwsi mieszkańcy pojawili się w lokalach wyborczych jeszcze przed ich otwarciem. Na przykład Pan Dariusz tuż przed siódmą zjawił się w okolicach komisji nr 12 znajdującej się w Zespole Szkół w Stadnickiej Woli. Był on tam pierwszym oddającym głos. Przypomnijmy, że w tych wyborach w naszym regionie startuje 330. osób. Spośród 323. kandydatów na posłów wybierzemy 16. posłów. Natomiast siódemka chętnych rywalizuje o jeden fotel senatora.

Przez cały dzień będziemy sprawdzać dla Państwa wszystko to co dzieje się wokół wyborów. Na godzinę 9.00 w naszym powiecie nie odnotowano żadnych zakłóceń ciszy wyborczej. Wszystkie lokale zostały też otworzone na czas.

Około 13.30 powinny pojawić się pierwsze dane frekwencyjne. Kolejne zostaną przekazane przez Państwową Komisję Wyborczą i Okręgowe Komisje Wyborcze mniej więcej o 18.00.

O 21. zakończy się cisza wyborcza. Wtedy to postaramy się przekazać Państwu pierwsze sondażowe wyniki tych wyborów. Z pewnością już wtedy powinniśmy wiedzieć kto wygrał wybory do Senatu, gdyż tutaj mamy jednomandatowy okręg wyborczy. Na terenie naszego powiatu przeprowadzane są badania typu exit pool, czyli sondaże wykonywane przy wyjściu z lokalu wyborczego.

Natomiast przez całą noc spływać będą do nas szczegółowe wyniki z gmin. Wtedy to zestawimy je z głosami oddanymi w województwie i miejmy nadzieję uda nam się przekazać Państwu listę wszystkich posłów związanych z naszą ziemią, którzy rozpoczną pracę w nowej kadencji, a także informację o tym kto z naszego okręgu został wybrany na Senatora.

Dzisiejsze Wybory Parlamentarne wspierane są przez system elektroniczny liczenia głosów na każdym szczeblu: od Obwodowych Komisji Wyborczych, aż po Państwową Komisję Wyborczą.

Galeria:

REKLAMA

Comments are closed.