REKLAMA

Pierwsza katolicka szkoła w powiecie powstanie w Odrowążu [zdjęcia]

Od nowego roku szkolnego w Odrowążu swoją działalność rozpocznie Katolicka Szkoła Podstawowa pod patronatem Matki Bożej Wychowawczyni. W piątek 19 czerwca biskup Henryk Tomasik przekazał dekret uznający placówkę w Odrowążu za katolicką. To pierwsza katolicka szkoła w powiecie koneckim, a trzecia w Diecezji Radomskiej.

REKLAMA

Biskup Henryk Tomasik zaznaczył, że katolicka szkoła w Odrowążu będzie pod opieką Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezji Radomskiej, a jej asystentem – obok proboszcza parafii w Odrowążu – ustanowił ks. dr. Sławomira Molendowskiego, który na tym terenie jest wizytatorem katechetycznym.

REKLAMA

Organem prowadzącym placówkę pod patronatem Matki Bożej Wychowawczyni będzie Stowarzyszenie „Towarzystwo Przyjaciół Odrowąża”. Dekret uznający szkołę podstawową w Odrowążu za katolicką odebrała Ewa Janic, dyrektor szkoły.

Szkoła będzie się opierać na tradycyjnych wartościach kultury chrześcijańskiej, realizując podstawę programową dla szkoły podstawowej. Program będzie posiadał rozszerzoną część językową; na razie będzie to rozszerzony język angielski oraz zajęcia artystyczne. Stawiamy na małe klasy ze względu na indywidualność w nauczaniu” – mówiła Ewa Janic.

Wychowanie i kształcenie w szkole będzie oparte na chrześcijańskim systemie wartości głoszonym przez Kościół Katolicki. Wśród celów placówki znajdują się: kształtowanie szlachetnych postaw patriotycznych, innowacyjne metody przekazu treści, kształtowanie osobowości twórczej i aktywnej, praktyczne zajęcia językowe, zajęcia świetlicowe dostosowane do potrzeb rodziców, indywidualne podejście do uczniów, rodzinna atmosferę oraz liczne koła zainteresowań.

Docelowo w placówce naukę pobierać mają dzieci i młodzież począwszy od klasy pierwszej do klasy ósmej włącznie, czyli w pełnym zakresie klas szkoły podstawowej, jest również utworzony punkt przedszkolny. Dodatkowo gmina Stąporków buduje drogę dojazdową do placówki, a w najbliższym czasie zostaną w budżecie gminy zabezpieczone przez burmistrz Dorotę Łukomską środki na zakup pieca do szkoły.

Z chwilą otrzymania dekretu uznającego szkołę w Odrowążu za katolicką rozpoczęła się rekrutacja na rok szkolny 2020/2021. Wszyscy zainteresowani nową placówką mogą kontaktować się telefonicznie, mailowo lub osobiście:

Katolicka Szkoła Podstawowa w Odrowążu,
Odrowąż, ul. Szkolna 25; 26-220 Stąporków
Telefon: +48 730 340 937
Email: [email protected]

Tekst, zdjęcia (diecezja.radom.pl).

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *