Pierwsza wygrana KSSPR. Zawiercie pokonane! [wideo, zdjęcia]

Po bardzo emocjonującym starciu KSSPR Końskie pokonało w sobotę we własnej hali Viret CMC Zawiercie w ramach rozgrywek o mistrzostwo grupy D I Ligi Piłki Ręcznej Mężczyzn. To pierwsza wygrana „Koni” w trwającym sezonie.

Mecz rozgrywany w sobotni wieczór w Hali Sportowej przy ulicy Stoińskiego w Końskich od początku trzymał w napięciu, a oba zespoły rzucały gola za golem. Do przerwy na tablicy widniał wynik 11:11. Druga odsłona to ponownie wyrównany bój i znowu żaden z zespołów nie potrafił odskoczyć na więcej niż dwie bramki przewagi. Tak naprawdę do samego końca pojedynku nie było wiadomo, która z ekip przechyli szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Na trzy minuty przed końcem szczypiorniści trenera Michała Przybylskiego prowadzili 24:22, ale za chwilę ta przewaga znowu się zmniejszyła. Ostatecznie „Konie” zwyciężyły minimalnie 25:24. Najlepszym strzelcem w barwach koneckiego zespołu z 8 bramkami na koncie został Wiktor Kubała. Natomiast zawodnikiem meczu wybrano Bartosza Sękowskiego.

Za tydzień KSSPR na wyjeździe zmierzy się z MTS’em Chrzanów.

KSSPR Końskie – Viret CMC Zawiercie 25:24 (11:11)