REKLAMA

Pierwsza wystawa Włodzimierza Wojciechowskiego do zwiedzania w Końskich [zdjęcia]

Od 8 stycznia do końca lutego można zwiedzać wystawę rzeźb Włodzimierza Wojciechowskiego w koneckiej filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej.

REKLAMA

Włodzimierz Wojciechowski to mieszkaniec Starego Młyna. Od 24 lat związany jest z PTTK, a od 5 lat jest członkiem Komisji Opieki nad Zabytkami. Od 1997 roku zaczął brać udział w maratonach. Do tej pory ma na swoim koncie 135 długodystansowych wypraw. W 1968 roku był współzałożycielem klubu piłki ręcznej „Neptun”.

REKLAMA

„Od zawsze chciałem rzeźbić. W zasadzie nigdy nie miałem na to czasu. W latach 80-tych rzeźbiłem, a potem pojawiły się inne obowiązki związane z rodziną. Teraz wróciłem do swojej pasji” – mówi autor wystawy.

W koneckiej filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej wyeksponowane jest około dwudziestu rzeźb Włodzimierza Wojciechowskiego, w tym figurka Anioła, Chrystusa Frasobliwego, Dziadek do Orzechów oraz prace inspirowane pomnikami nagrobnymi: Natalki Królikowskiej, rodziny Sykulskich, pomnika Chrystusa z grobu rodzinnego Putowskich z koneckiego cmentarza parafialnego, Stanisława Staszica czy figurki świętych – Antoniego, Judy Tadeusza, Huberta i Jana. Rzeźby pochodzą z najnowszej kolekcji, która powstawała od 2,5 roku.

Jest to pierwsza wystawa Włodzimierza Wojciechowskiego. Ekspozycję można zwiedzać w dni powszednie w godz. 9:00- 16:00. Wstęp jest bezpłatny.

Zdjęcia (Katarzyna Sorn):

REKLAMA

2 thoughts on “Pierwsza wystawa Włodzimierza Wojciechowskiego do zwiedzania w Końskich [zdjęcia]

  1. […] Pierwsza wystawa Włodzimierza Wojciechowskiego do zwiedzania w Końskich [zdjęcia] […]

  2. […] Ekspozycję można zwiedzać w dni powszednie w godz. 9:00- 16:00. Wstęp jest bezpłatny. A więcej o wystawie przeczytacie TUTAJ. […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *