REKLAMA

Pierwsza z 10. Otwarto świetlicę w Młynku Nieświńskim [wideo, zdjęcia]

Dziesięć nowych świetlic wiejskich w najbliższych miesiącach zostanie oddanych do użytku na terenie gminy Końskie. Pierwszą otwarto w sobotę w Młynku Nieświńskim.

REKLAMA

Wszystkie świetlice wykonywane są przez firmę Stachera Invest. Dwie z nich, czyli ta w Młynku oraz już gotowa w Trzemosznej są finansowane w pełni z budżetu miasta i gminy Końskie. Osiem pozostałych powstaje dzięki dotacji z „Polskiego Ładu”. Wszystkie budowane są w oparciu o podobny projekt. Budynki mają wygląd dawnego dworku, a w środku znajduje się jedna duża sala imprezowo-konferencyjna, łazienki, zaplecze kuchenne oraz pokój gospodarczy. Obiekty mają instalacje fotowoltaiczne, a zasilane są pompą ciepła, co ma znacząco obniżyć koszty ich utrzymania.

REKLAMA

W sobotę miała miejsce krótka uroczystość otwarcia obiektu w Młynku Nieświńskim przygotowana przez lokalną społeczność. Udział wzięli w niej między innymi sołtys Danuta Krakowiak, burmistrz Końskich Krzysztof Obratański i jego zastępca Krzysztof Jasiński, przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Słoka, skarbnik gminy Beata Lis, miejscowa radna Barbara Galant, mieszkańcy, przyjaciele miejscowości i lokalni sponsorzy.

O nowej świetlicy kilka słów opowiedzieli nam sołtys Danuta Krakowiak i burmistrz Krzysztof Obratański, wypowiedzi znajdziecie w materiale wideo.

Po oficjalnym przecięciu wstęgi i prezentacji obiektu mieszkańcy i ich goście zasiedli do wspólnego stołu by cieszyć się nowym obiektem.

Zdjęcia:

 

REKLAMA

3 thoughts on “Pierwsza z 10. Otwarto świetlicę w Młynku Nieświńskim [wideo, zdjęcia]

  1. Transport pisze:

    Czy władza na czele z burmistrzem i radnymi przyjechali autobusem czy autami?

  2. Toja pisze:

    Pierdu ,pierdu dla jednego spotkania bo Pan Słoka zmarzł wybudowano budynek za milion .a koszty utrzymania .Pani Sołtys nie wie co tu się będzie działo ,może Koło Gospodyń podpowiada Pan redaktor ,młodzież się nie garnie odpowiada Pani , bo tam nie ma za dużo młodzieży .ale jest!!! świetlica!!! i WC!!! jak w filmie Kogel-Mogel Jest ale nikt nie używa, blisko KCK można być społeczność z Młynka dowieść do miasta , na spotkanie wiejskie , koszty nie duże .Wiele rzeczy jest , które wymagało by remontu ,to dziwny trafem jest omijane.

  3. […] w  miejscowości Trzemoszna podobnie jak ta w Młynku Nieświńskim (relacja z otwarcia TUTAJ) zbudowane zostały z gminnych środków. Koszt budowy to około 800 tysięcy złotych, a […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *