REKLAMA

Pierwszaki w ZSP w Stąporkowie złożyły ślubowanie [zdjęcia]

W czwartek 17 września w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Stąporkowie odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych. Ponadto absolwenci szkół podstawowych z najwyższą średnią w ósmej klasie rozpoczynający naukę w „Górce” otrzymali stypendia „Na dobry start”.

REKLAMA

Ceremonię zorganizowano na placu przed szkołą, przy popiersiu patrona Stanisława Staszica. Po uroczystym wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu młodzież klas pierwszych złożyła uroczystą przysięgę i tym samym oficjalnie została przyjęta w poczet uczniów ZSP w Stąporkowie.

REKLAMA

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: wicestarosta konecki Wiesław Skowron oraz naczelnik wydziału edukacji powiatu koneckiego Krzysztof Stachera. Obecna była także społeczność szkoły, w tym dyrektor Hanna Rzepka i przewodnicząca rady rodziców Dorota Pawińska.

Zebranych podczas uroczystości powitała dyrektor Hanna Rzepka, po czym głos zabrał przewodniczący rady szkolnej Piotr Sorbian, by złożyć uczniom najlepsze życzenia. Głos zabrali również goście reprezentujący Starostwo Powiatowe w Końskich – Wiesław Skowron i Krzysztof Stachera.

Wydarzenie stało się również okazją do wręczenia stypendium „Na dobry start” uczniom, którzy przyszli do szkoły z najwyższymi wynikami. Środki na stypendium zostały zebrane podczas II Balu Charytatywnego, który odbył się w lutym. Obdarowanie „pierwszaków” to już tradycja w Górce. Stypendia wręczali zaproszeni goście wraz z wychowawcami. Otrzymali je:

Z klasy I LO:
– Julia Stąpór (absolwentka PSP nr 2 w Stąporkowie)
– Jacek Warszawski (absolwent PSP nr 1 w Stąporkowie)

Z klasy I Technikum:
– Konrad Połeć (absolwent PSP w Niekłaniu Wielkim)
– Katarzyna Pyrlik (absolwentka NSP w Odrowążu)

Na zakończenie głos zabrała Hanna Rzepka, by pogratulować uczniom dokonanego wyboru szkoły i życząc wielu sukcesów, radosnych i szczęśliwych dni oraz rozwijania swoich pasji i zainteresowań.

Zdjęcia (ZSP Stąporków):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *