REKLAMA

Pierwszaki z Dziebałtowa mistrzami segregacji odpadów [wideo, zdjęcia]

W piątek 26 listopada w Szkole Podstawowej w Dziebałtowie miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pod tytułem „Dobrze się czuję bo odpady segreguję”. Zwycięskie klasy otrzymały nagrody pieniężne oraz rzeczowe.

REKLAMA
REKLAMA

Konkurs zorganizowany został przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w ramach akcji edukacyjnej dotyczącej segregacji odpadów. Dedykowany był dla klas pierwszych szkół podstawowych z terenu miasta i gminy Końskie. Łącznie do komisji wpłynęło 18 prac z 15 szkół. Do rozstrzygnięcia konkursu doszło dnia 15 listopada, a w ostatni piątek  dokonano uroczystego wręczenia nagród.

REKLAMA

Celem konkursu było zachęcenie młodzieży do segregacji śmieci oraz szerzenie świadomości o zagrożeniach wynikających z niewłaściwej gospodarki odpadami – „Segregacja odpadów to nie tylko kwestia naszej świadomości. Da się ją też przeliczyć na złotówki […] Odpady segregowane mniej kosztują […] ale co najważniejsze, to jednak świadomość tego, że aktywne i racjonalne działanie w tym obszarze […] jest elementem dbałości o naszą planetę” – oznajmia Krzysztof Obratański, burmistrz miasta i gminy Końskie.

Zwycięskie klasy:

I miejsce – SP w Dziebałtowie klasa Ib – wychowawca: Wioletta Chrabąszcz

Nagroda 4.500 zł – refundacja kosztów wycieczki oraz laptop dla wychowawcy

II miejsce – SP w Stadnickiej Woli klasa Ib – wychowawca: Jolanta Sułek

Nagroda 4.000 zł – refundacja kosztów wycieczki oraz laptop dla wychowawcy

III miejsce – SP w Kazanowie klasa I – wychowawca: Beata Owczarek

Nagroda 3.500 zł – refundacja kosztów wycieczki oraz laptop dla wychowawcy
Wyróżnienia otrzymały klasy Ia z SP nr 2 Końskie i Ic z SP nr 1 oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Baryczy. Nagrodami w tym wypadku były gry i gadżety do nauki dla całej klasy w wysokości 400-500 zł.
Przedstawiciele zwycięskiej klasy z podstawówki w Dziebałtowie nie kryli swojego zaskoczenia wygraną – „Nasza praca ukazała segregację odpadów w warunkach domowych […] Jesteśmy bardzo mile zaskoczeni i naprawdę ogromnie się cieszymy, a wygraną na pewno podzielimy się z innymi klasami” – komentuje Wioletta Chrabąszcz  wychowawca klasy Ib w Szkole Podstawowej w Dziebałtowie.
Wszyscy uczniowie z klas biorących udział w konkursie otrzymali książki pt, „My strażnicy planety”, a nauczyciele pakiety promocyjne z gadżetami PGK.
Zdjęcia:

REKLAMA

One thought on “Pierwszaki z Dziebałtowa mistrzami segregacji odpadów [wideo, zdjęcia]

  1. […] Imprezie towarzyszyła wystawa prac plastycznych z konkursu ekologicznego w Dziebałtowie, o którym informowaliśmy już wcześniej (TUTAJ). […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *