REKLAMA

Pierwsze od 15 lat zawody pływackie w Czarnieckiej Górze [wideo, zdjęcia]

W sobotę w Czarnieckiej Górze odbyły się Mikołajkowe Zawody Pływackie zorganizowane przez konecki oddział Ratownictwa Wodnego Rzeczpospolitej, UKS Koneckie Stowarzyszenie Sportu i Rekreacji oraz Świętokrzyskie Centrum Rehabilitacji pod patronatem burmistrz Stąporkowa Doroty Łukomskiej.

REKLAMA

W zawodach typu „open” rywalizowało ponad 110 młodych pływaków. Dziewczęta i chłopcy podzieleni zostali rocznikowo na 6 kategorii. Mieli za zadanie pokonać dystans 25 m stylem dowolnym. Przygotowano również gry i zabawy w małym basenie dla najmłodszych, którzy jeszcze nie umieją pływać – „Nie spodziewaliśmy się takiej frekwencji. Ilość osób startujących w dniu dzisiejszym to ponad 110 osób. […] Są to dzieci ze Skarżyska, z Końskich, ze Stąporkowa, z Rudy Malenieckiej, także nie ważne kto skąd jest. Najważniejsza jest chęć zabawy, chęć udziału w naszych zawodach […] Są to pierwsze zawody zorganizowane przez nas. Z tego co się orientuję ostatnie zawody na pływalni w Czarnieckiej Górze odbyły się około 15 lat temu także reaktywujemy basen w Czarnieckiej Górze” – mówi Maciej Kiełbowski prezes UKS KSSiR. Organizatorzy chcieliby aby młodzież częściej brała udział w tego typu zawodach dlatego zapowiadają kolejne wydarzenia – „Mam nadzieję, że to się przyjmie, że wszyscy będą zadowoleni i jeżeli tak będzie to będziemy się starali robić to co roku a nawet częściej” – mówi prezes Kiełbowski, którego zdanie podziela nowy dyrektor Centrum Rehabilitacyjnego – Mariusz Gil – „Jestem bardzo mile zaskoczony, że jest tak duże zainteresowanie tym wydarzeniem no i oczywiście oczekuję, że w przyszłości tego typu zawody będziemy organizować cyklicznie […] Myślę, że przynajmniej raz na kwartał chcielibyśmy takie zawody organizować z korzyścią tak naprawdę dla nas wszystkich […] Będzie to miało zbawienny wpływ na zdrowie naszych małych pociech. Mam nadzieje, że uda nam się zorganizować podobne zawody dla osób dorosłych”. Wydarzenie wspierał również Zarząd Województwa Świętokrzyskiego, który reprezentował Mariusz Gosek – „Jest to niezwykle ważne dla zarządu województwa żeby odciągać te dzieciaki od smartphonów i komputerów i wprowadzać je w aktywny tryb życia, promować aktywny tryb życia. Pokazywać że istnieją też tego typu przedsięwzięcia jak te dzisiejsze” – tłumaczył członek zarządu.

REKLAMA


Oprócz aktywności fizycznej zawody dostarczyły dzieciom i kibicującym im rodzicom dużo emocji. Najlepsi otrzymali nagrody w formie medali, dyplomów i nagród rzeczowych, które wręczali członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Mariusz Gosek, burmistrz Stąporkowa Dorota Łukomska, przewodniczący Rady Miasta Stąporków Jacek Kołodziej, radny miasta i gminy Stąporków Maciej Pokusa oraz dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Rehabilitacji Mariusz Gil.

Poniżej przedstawiamy wyniki zawodów

Kat I 2011 i młodsi. (dopuszczone korzystanie z deski, makaronu, pasów)
Dziewczęta
1. Świeboda Gabriela
2. Zorba Sophie
3. Gonciarz Blanka
Chłopcy
1. Żelezik Piotr
2. Chamczyk Maciej
3. Kołba Szymon

Kat II 2011 i młodsi.
Dziewczęta
1. Smolarczyk Lena
2. Bogusz Marcelina
3. Grzegorczyk Hanna
Chłopcy
1. Słoniewski Daniel
2. Bogusz Marceli
3. Jedynak Krzysztof

Kat III rocznik 2009 – 2010.
Dziewczęta
1. Goszcz Blanka
2. Chrabąszcz Maja
3. Zielińska Anna
Chłopcy
1. Młodawski Kacper
2. Słoniewski Hubert
3. Rurarz Bartłomiej

Kat IV rocznik 2007-2008.
Dziewczęta
1. Chuchrowska Natalia
2. Stępień Amelia
3. Skorupska Anna
Chłopcy
1. Sobczyk Jan
2. Kuliński Jakub
3. Kałużny Kajetan

Kat V rocznik 2006-2005.
Dziewczęta
1. Moćko Dominika
2. Kasielska Alicja
3. Kurp Natalia
Chłopcy
1. Wiąckiewicz Piotr
2. Ślusarczyk Szymon
3. Młynarczyk Mateusz

kat VI rocznik 2004 i starsi.
Dziewczęta
1. Młodawska Emilia
2. Brzezińska Zuzanna
Chłopcy
1. Uciński Hubert
2. Sobczyk Miłosz

 

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *