REKLAMA

Pierwsze takie ‚Spotkanie z rękodziełem’ w Cisowniku [zdjęcia]

Po raz pierwszy w Cisowniku w gminie Smyków zorganizowano „Spotkanie z rękodziełem”. W niedzielę odbył się tam specjalny jarmark, na którym twórcy ludowi mogli zaprezentować swoje najróżniejsze wytwory. 

REKLAMA

Organizatorami wydarzenia byli Stowarzyszenie „Śladami Hubalczyków” i społeczność wsi Cisownik. Podczas imprezy wystąpił zespół Smykovia. Najważniejsi byli jednak rękodzielnicy – twórczy ludzie oraz ich pasje.

REKLAMA

Były obrazy wyklejane słomą, koralikami, były piękne kolorowe krajki. Można było również zobaczyć koszyki wyplatane z korzeni sosny, z papieru, przepiękne serwety szydełkowane i haftowane, szydełkowe ozdoby choinkowe. Nie zabrakło również poezji –„Wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego spotkania bardzo dziękujemy. Strażakom z OSP Miedzierza, dziękujemy za zabezpieczenie imprezy. Szczególne podziękowania dla Jakuba Dajczera, który po raz kolejny przyjął nasze zaproszenie i opowiadał o Hubalu i jego związkach z Cisownikiem. Dziękuję za występ zespołu SMYKOVIA, za zaproszenie do wspólnego śpiewu, za miłą atmosferę. W końcu dziękuję członkom naszego stowarzyszenia: Andrzejowi Sosnowskiemu – V-ce prezesowi, za pomysł, Beacie Janiszewskiej za profesjonalne prowadzenie spotkania i przygotowanie pysznego jedzenia, Agnieszce Czarneckiej za piękna poezję, Edycie Kos za kapustę z grochem , Eli Sosnowskiej za prazoki, które znikały w sekundę, Piotrowi Czarkowskiemu za fotorelację z imprezy, wójtowi za wypożyczenie namiotów” – mówi Ewa Czarkowska, prezes Stowarzyszenia „Śladami Hubalczyków”.

Impreza zachwyciła postronnych obserwatorów. Można się więc spodziewać, że podobny jarmark zaistnieje w Cisowniku w gminie Smyków także w kolejnych latach.

Zdjęcia (Stowarzyszenie „Śladami Hubalczyków”, Jakub Dajczer, Beata Janiszewska, gmina Smyków):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *