REKLAMA

Pierwsze takie stypendium i ślubowanie na stąporkowskiej Górce [wideo, zdjęcia]

Wtorek był wyjątkowym dniem dla społeczności Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Stąporkowie. Pierwszoklasiści w tej szkole odbyli swoje ślubowanie, przyznano też stypendia dla najzdolniejszych z nich. 

REKLAMA

Ślubowanie 56 uczniów zespołu szkół rozpoczęło całą uroczystość. W tej placówce w tym roku uruchomiono dwie klasy – jedną w liceum i jedną w technikum.  –„Myślę, że wybraliście naszą szkołę bo wiecie że da Wam szansę na rozwój, na rozwijanie pasji i będziecie mogli po ukończeniu tej szkoły być tym kim będziecie tylko chcieli – co sobie wymarzycie. Wasze możliwości są nieograniczone. Rozwoju pasji, marzeń, tego byście osiągnęli w życiu to co najlepsze Wam serdecznie życzę. Gratuluję wyboru tej szkoły. Jesteście kontynuacją 70-letniej tradycji tej szkoły.” – mówiła do młodzieży Hanna Rzepka, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Stąporkowie.

REKLAMA

Potem skupiono się już na przyznaniu specjalnego stypendium, które ufundowali radni powiatowi z terenu gminy Stąporków oraz absolwenci tak zwanej Górki. Przed rokiem szkolne stypendium otrzymał Mikołaj Wróbel – młody filmowiec ze Stąporkowa. Teraz zdecydowano się je przyznać najzdolniejszym nowym uczniom. –„Przykład Mikołaja pokazuje, że można osiągnąć wszystko. Nie sztuką jest zrobić coś raz, sztuką jest to kontynuować. Po naszym 70-leciu absolwenci i radni powiatowi chcący wspierać szkołę ufundowali trzy stypendia dla najlepszych uczniów.” – tłumaczyła dyrektor Rzepka.

Wsparcie otrzymali uczniowie liceum: Karolina Błońska i Karol Kurp, a także Damian Mastalerz z technikum. Całą uroczystość zakończyła krótka część artystyczna.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *