REKLAMA

Pierwszy festyn rodzinny w Sworzycach [wideo, zdjęcia]

W ostatnią sobotę w Sworzycach na placu przy remizie OSP odbył się pierwszy festyn rodzinny w tej miejscowości. Atrakcje dla najmłodszych przygotowała grupa Anima Friends, a oprawą muzyczną zajął się DJ Best-Event.

REKLAMA

Wydarzenie zorganizowali: Koło Gospodyń Wiejskich w Sworzycach, Sołectwo Sworzyce oraz OSP Sworzyce, a całość swoim patronatem objął burmistrz Miasta i Gminy Końskie.

Na wydarzeniu pojawili się: burmistrz Końskich Krzysztof Obratański, wiceburmistrz Marcin Zieliński oraz radni gminni.

REKLAMA

„Proszę państwa, są takie dni, są takie tygodnie, miesiące, kiedy trzeba zapomnieć o wszystkim, pracować, bo jest na to czas, bo jest krótki sezon, bo jest ładna pogoda. Są takie dni, takie popołudnia, kiedy na chwilę trzeba przystanąć, zobaczyć, że wokół są przyjaciele, są sąsiedzi i że my tak naprawdę nie mamy czasu dla siebie. I chociaż ten jeden dzień, jedno popołudnie trzeba się spotkać, porozmawiać o starych Polakach, porozmawiać o tym, co jest fajnego, co można w życiu zrobić razem dla siebie. Taki dzień właśnie nadszedł dla Sworzyc” – mówił Krzysztof Obratański.

Koło Gospodyń Wiejskich przygotowało poczęstunek dla zaproszonych gości, w tym także tort. Ponadto każdy mógł spróbować pieczonego dzika, czy kiełbaski z grilla – „Koło gospodyń przyszykowało jedzenie: kapustę, pierogi, kiełbaskę, pieczonego dzika mamy. Plac zabaw jest wyposażony w dmuchańce” – wymieniał atrakcje sołtys Sworzyc, Henryk Dąbrowski.

Za atrakcje dla najmłodszych odpowiadała grupa Anima Friends. Animatorzy przygotowali dmuchańce do zjeżdżania i skakania, bańki mydlane i strzelnicę łuczniczą. DJ Best-Event odpowiadał za oprawę muzyczną. Uczestnicy wydarzenia bawili się bardzo dobrze, co potwierdzało ich zainteresowanie niemal każdą przygotowaną atrakcją. W kolejnych latach można się spodziewać kontynuacji tej sołeckiej inicjatywy.

Zdjęcia (Piotr Malinowski):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *