REKLAMA

Pierwszy ‚Koncert na trawie’ już w niedzielę

Miejsko–Gminny Dom Kultury w Końskich rozpoczyna cykl niedzielnych muzycznych imprez pod tytułem „Koncerty na trawie”. Jako pierwsi wystąpią Marek „Makaron” Motyka oraz konecczanin Robert Bodzioch.

REKLAMA

Organizatorzy zapraszają na koncerty całe rodziny, dlatego też planowani są różnorodni wykonawcy. „Chodzi nam o to, by w świąteczne popołudnia mieszkańcy Końskich mieli możliwość posłuchania muzyki na żywo. Przed „Egipcjanką” ustawimy niewielką scenę, na której prezentować się będą zarówno nasi koneccy artyści, jak i goście z innych regionów Polski„- mówi dyrektor Domu Kultury w Końskich Piotr Salata.

REKLAMA

Wydarzenie odbędzie się w najbliższą niedzielę na Scenie Letniej w Parku Miejskim w Końskich o godz. 17.00. Wstęp jest bezpłatny.

Pierwszy na scenie zaprezentuje się Marek „Makaron” Motyka, artysta bluesowy z Bytomia z kilkudziesięcioletnim stażem. Muzyk wyśpiewuje stare, śląskie pieśni w manierze Delty Mississippi.  Telewizja zrealizowała trzy filmy z jego udziałem: ,,Różany Blues” w 2007 roku, ,,Posłuchaj mnie, tato” w 2008 roku i „Dla taty” w 2010 roku. Nagrał również dwie płyty ,,Makaron po Śląsku” w 2008 roku i ,,Bez owijania w bawełnę” w 2010 roku. W 2012 roku wystąpił na Przystanku Woodstock. Na festiwalu RAWA BLUES w Spodku grał wielokrotnie. Jego nowa płyta o nazwie ,,Burns” jest świetnie przyjmowana przez środowisko.

Robert Bodzioch – konecczanin,  instrumentalista, wokalista, kompozytor i autor tekstów. W roku 2019 ukazała się jego pierwsza płyta „I tylko blues i ja” doceniona przez środowisko bluesowe i pozytywnie zrecenzowana na łamach kwartalnika branżowego „Twój Blues”. Następnie ukazały się płyty: w 2020 r. „Panama”, „Siedem życzeń” oraz w 2021 r. płyta do tekstów śląskiej poetki, autorki czterech zbiorów wierszy Iwony Bernatowicz „To jest mój blues”. Utwory z jego płyt emitowane są w wielu rozgłośniach radiowych i prezentowane w licznych audycjach propagujących muzykę bluesową w całym kraju. Obecnie na przełomie czerwca i lipca ukaże się jego piąta płyta pt. „Introverti”.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *