REKLAMA

Pierwszy Marsz po Puchar wyruszył z koneckiego rynku [wideo, zdjęcia]

W sobotę miał miejsce pierwszy Marsz po Puchar, organizowany przez konecki oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. Piechurzy z samego rana wyruszyli z koneckiego rynku na jedną z dwóch przygotowanych tras. W wydarzeniu uczestniczyło około 130 osób.

REKLAMA

– „Znajdujemy się dzisiaj na koneckim rynku, tutaj w centrum miasta. Za kilka chwil ruszy oficjalnie pierwsza impreza tego typu – Marsz po Puchar […] Rozwiewamy wszystkie wątpliwości – ta impreza jest zaliczana do tytułu Superpiechura Świętokrzyskiego, zarówno w formacie 25 jak i 50 kilometrów” – opowiada Lucyna Milczuszek z PTTK Końskie.

REKLAMA

Do przejścia jest jedna z dwóch tras. Krótsza, która ma 25 kilometrów prowadzi z Końskich przez Starą Kuźnicę, Piasek i Smarków, z powrotem do Końskich. Dłuższa, licząca sobie 50 kilometrów, zaczyna się i kończy w tym samym miejscu, jednak prowadzi przez Starą Kuźnicę, Piasek, Furmanów, Niekłań i Smarków. W trakcie, uczestnicy napotykali punkty kontrolne, na których musieli wykonywać rozmaite zadania.

Meta obu szlaków została umieszczona przy Koneckim Centrum Kultury. Uczestnicy mieli cały dzień na pokonanie tras. W wydarzeniu uczestniczyło ponad 130 osób. Na końcu każdy otrzymał pamiątkowy puchar oraz koszulkę. Impreza zaliczana jest to odznaki Superpiechura Świętokrzyskiego.

Zdjęcia:

REKLAMA

One thought on “Pierwszy Marsz po Puchar wyruszył z koneckiego rynku [wideo, zdjęcia]

  1. robert pisze:

    Świetna organizacja ! Super impreza 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *