REKLAMA

Pierwszy mecz rundy wiosennej Neptuna na remis. Piłkarze ze stypendiami [wideo, zdjęcia]

Dziś odbył się pierwszy mecz MKS Neptun Końskie w rundzie wiosennej w IV Lidze Świętokrzyskiej. Konecczanie zmierzyli się z zespołem Orlicz Suchedniów. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1. 16 zawodników otrzymało także stypendia burmistrza miasta i gminy Końskie.

REKLAMA

Tuż przed spotkaniem burmistrz Krzysztof Obratański wręczył piłkarzom stypendia, które mają być dla nich zachętą do dalszego rozwoju i uznaniem ich umiejętności. W rozmowie z nami podkreślił, jak ważne dla gminy jest wspieranie sportu:

– „Mamy nadzieję, że czynne uprawianie sportu, że zachęta do tego, by młodzież jak najliczniej brała udział w zajęciach pozalekcyjnych, żeby działała w klubach i ćwiczyła w rozmaitych sekcjach, w rozmaitych dyscyplinach sportu, to jest rzecz niezwykle ważna, bo nie tylko gwarantuje nam zdrowe społeczeństwo, ale nie ma też ukrywać, że odciąga od mniej zdrowych zajęć, czy mniej zdrowych zainteresowań”

REKLAMA

Forma wręczenia stypendiów została narzucona przez obecną sytuację epidemiczną w Polsce, która jednak nie zniechęciła włodarzy miasta i gminy do wspierania lokalnego sportu. Listę nagrodzonych zawodników MKS Neptun Końskie znajdą Państwo na dole artykułu.

Nasi piłkarze rundę wiosenną rozpoczynają z 16. miejsca w tabeli. W niedzielę walka o wygraną była zacięta i ostatecznie zakończyła się remisem 1:1. W 20. minucie bramkę dla Neptuna zdobył Jakub Kotarzewski.

Neptun Końskie – Orlicz Suchedniów 1:1 (1:0)
Skład Neptuna: Herda – Bińkowski, Skalski, Sierszyński, Sochacki – Markowicz, Obuch, Kotarzewski, Zacharski, Kwiecień (od 81′ Urban) – Słaby (od 76′ Pach)
Bramka dla Neptuna: Kotarzewski.

Lista Stypendystów z zespołu MKS Neptun Końskie:

 1. Łukasz Herda
 2. Jakub Kotarzewski
 3. Patryk Kwiecień
 4. Adrian Maciejewski
 5. Paweł Markowicz
 6. Adam Sierszyński
 7. Łukasz Skalski
 8. Krzysztof Słaby
 9. Karol Armata
 10. Daniel Marczewski
 11. Krzysztof Pach
 12. Piotr Piątkowski
 13. Mariusz Skoczylas
 14. Iwo Sochacki
 15. Jakub Urban
 16. Mateusz Zacharski

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *