REKLAMA

Pierwszy pożar traw w nowym roku. Akcja w Słupi Koneckiej [zdjęcia]

Wczoraj przed godziną 14 w gminie Słupia Konecka strażacy po raz pierwszy w tym roku interweniowali do dużego pożaru traw. W akcji wzięli udział druhowie z sześciu jednostek powiatu koneckiego.

REKLAMA

„W Zaostrowie, gmina Słupia Konecka, zgłoszono pożar o 13:30. Do walki z żywiołem zadysponowano 7 samochodów i 37 strażaków, a akcja trwała 3 godziny. Prawdopodobną przyczyną pożaru było podpalenie, spaliło się 7 hektarów nieużytków. Ogień rozprzestrzeniał się szybko z powodu silnych porywów wiatru. Był to pierwszy większy pożar nieużytków na terenie naszego powiatu w tym roku” – relacjonuje st. kpt. Mariusz Czapelski, oficer prasowy PSP Końskie.

REKLAMA

Warto dodać, że pożar miał miejsce na granicy województwa świętokrzyskiego i łódzkiego. W akcji z powiatu koneckiego wzięły udział jednostki: JRG Końskie, OSP Słupia, OSP Wilczkowice, OSP Radoszyce, OSP Pilczyca oraz OSP Ruda Pilczycka. Łódzkie jednostki, które walczyły z ogniem na zaostrowskich nieużytkach to: OSP Przedbórz (dwa wozy strażackie), OSP Góry Mokre i OSP Wielgomłyny.

Zdjęcia (OSP Wilczkowice, OSP Słupia):

REKLAMA

2 thoughts on “Pierwszy pożar traw w nowym roku. Akcja w Słupi Koneckiej [zdjęcia]

  1. Pingback: Pożary traw w powiecie koneckim 2020 | TKN24

  2. Pingback: Powiat konecki: Niemal o połowę więcej pożarów traw i lasów niż rok temu | TKN24

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *