REKLAMA

Piknik dla rodzin w Baryczy. Tematem bezpieczeństwo [wideo, zdjęcia]

Na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Baryczy w sobotę między godziną 10:00 a 14:00 miał miejsce piknik rodzinny pod hasłem „Bezpieczne wakacje”. Organizatorem wydarzenia było Starostwo Powiatowe w Końskich. Na przybyłych czekały pokazy, profilaktyczne lekcje, ale i mnóstwo dobrej zabawy. 

REKLAMA

„Pierwszy raz w Baryczy. Chcemy dzieci uczulić przed pewnymi zagrożeniami, które na nie czekają w wakacje.  Na drodze, nad wodą, na spacerze, czy podczas jazdy na rowerze. Nie tylko na dzieci, ale i na starszych czyhają niebezpieczeństwa. Ten piknik jest po to, by wszystkim nam pokazać jak powinniśmy na siebie uważać i na innych podczas wakacji” – opowiada Grzegorz Piec, starosta konecki.

Na placu wokół ośrodka w Baryczy odbywały się między innymi pokazy ratownictwa medycznego prowadzone przez Marcina Pytlosa,  pogadanki o bezpieczeństwie w wykonaniu policjantek z Końskich. Odwiedzać można było stoiska jednostek powiatu koneckiego, czy Nadleśnictwa Barycz. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się alpaki Rysiek i Bambi, które na co dzień pracują jako terapeuci. Towarzyszył im pies ratownik. Swój pokaz zaprezentowała także straż pożarna. Na scenie zaś skoczne piosenki wykonywał Zespół Ludowy „Królewiaczki” z gminy Smyków.

REKLAMA

Ważnym punktem dnia było rozstrzygnięcie powiatowego konkursu o tematyce bezpieczeństwa – „To był konkurs ‚Bezpieczne wakacje’ podzielone na kilka elementów przedstawianych przez straż pożarną, policję, Lasy Państwowe i ratownictwo medyczne. Cieszył się ogromnym zainteresowaniem i myślę, że dobrze, że przypomnieliśmy też przez ten konkurs na co trzeba zwrócić uwagę” – tłumaczył nam starosta Grzegorz Piec.

W konkursie zwyciężyła Martyna Mrozik, drugie miejsce przypadło Marcie Pawłowskiej, a trzecie Szymonowi Kowalczykowi. Wręczono także trzy wyróżnienia dla osób, które uplasowały się na kolejnych pozycjach.

Piknik był przede wszystkim jednak miejscem do dobrej zabawy i integracji międzypokoleniowej. Każdy mógł skorzystać z poczęstunku przygotowanego przez Koło Gospodyń Wiejskich ze Sworzyc, czy skosztować kiełbaski z grilla. Dla najmłodszych dostępne były dmuchańce, wata cukrowa, łucznicza strzelnica, a animatorzy prowadzili różne gry i zabawy – między innymi z bańkami mydlanymi.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *