REKLAMA

Piotr Strożek i Michał Kobierecki najlepsi w turnieju siatkówki w Fałkowie [wideo, zdjęcia]

W niedzielę na boisku przy ulicy Zamkowej w Fałkowie rozegrano turniej siatkówki plażowej zorganizowany przez miejscowy Gminny Ludowy Klub Sportowy. Rywalizowało dwanaście par w kategorii Open, a ostatecznie najlepszymi okazali się Piotr Strożek i Michał Kobierecki. 

REKLAMA

„Turniej odbywa się w związku z tym, że klub GLKS dostał finansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki na upowszechnianie sportu w środowisku wiejskim, jak również przy współpracy z gminą Fałków. W turnieju udział bierze 10 par i rozgrywamy mecze systemem brazylijskim, do dwóch przegranych” – mówi Hubert Szymczyk, prezes Gminnego Ludowego Klubu Sportowego w Fałkowie.

W zawodach pod hasłem „Sportowy Fałków” możliwa była dowolna konfiguracja par i w ten sposób utworzyły się drużyny zarówno męskie, jak i mieszane. Zawodnicy byli nie tylko z powiatu koneckiego. Trafiły się pary z Sandomierza, Suchedniowa, czy Łodzi. Wydarzenie powróciło do Fałkowa po wielu latach przerwy –„Pomysł wziął się stąd, że 25 lat temu rozgrywany był podobny turniej i przez ten czas do teraz nic podobnego się nie działo, a boisko było. Swoimi staraniami, przy pomocy Gminy Fałków oraz prywatnych sponsorów odnowiliśmy to boisko do siatkówki plażowej i postanowiliśmy zorganizować taki pierwszy turniej” – opowiadał nam Hubert Szymczyk.

REKLAMA

Po rozegraniu 20 meczów wyniki przedstawiały się następująco: zwyciężyli  Piotr  Strożek i Michał Kobierecki, na drugim miejscu znaleźli się Adam Adamczyk i Michał Gałczyński, trzecie zajęli Marek Działowski i Dawid Stąpór.  Najwyżej sklasyfikowaną parą mieszaną została para reprezentująca Fałków – Justyna Mirowska / Hubert Szymczyk zajmując 5-6 miejsce. MVP wśród mężczyzn wybrano Piotra Strożka, a wśród kobiet Justynę Mirowską.

Pary zostały udekorowane pucharami i medalami, a najlepsi otrzymali też skromne nagrody zapewnione przez fundatorów – Ministerstwo Sportu oraz samorząd Gminy Fałków.

Organizatorzy z GLKS-u zapowiadają, że turniej siatkówki plażowej zagości w stałym kalendarzu fałkowskich imprez wakacyjnych.

Zdjęcia (Grażyna Tysiąc, GLKS Fałków):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *