REKLAMA

Piotrków i Końskie wygrywają finały AP Champions [wideo, zdjęcia]

W sobotę w Końskich rozegrano finały IV edycji Mistrzostw Polski Akademii Piłkarskich Champions Końskie. Ponad 350 młodych piłkarzy z 25 miejscowości, trenujących w 31 akademiach rywalizowało w kategoriach do lat 9 oraz do lat 11. Wśród młodszych najlepszymi okazali się zawodnicy z AP Champions Piotrków Trybunalski, a w starszej kategorii triumfowali gospodarze, czyli AP Champions Końskie. Trenerem naszej drużyny jest Łukasz Herda.

REKLAMA

Sobota była dniem przepełnionym futbolem na stadionie OSiR przy ulicy Maratońskiej w Końskich. Na kilku boiskach rywalizowało około 350 młodych piłkarzy, a przyjechali z nimi również kibicujący im rodzice. Oprócz gry najmłodszych czekały też animacje i dodatkowe atrakcje. Natomiast po wielu godzinach gier wyłoniono tych najlepszych.

REKLAMA

Kategoria U9:
1. Piotrków Trybunalski
2. Żory
3. Brzesko

Kategoria U11:
1. Końskie
2. Miechów
3. Kwidzyn

Warto dodać, że w kategorii U11 królem strzelców został Eryk Mazur z AP Champions Końskie. W turnieju udział wzięła także akademia z Fałkowa. Wydarzenie objęte było honorowym patronatem burmistrza miasta i gminy Końskie Krzysztofa Obratańskiego. Włodarz naszego samorządu wręczał też puchary i wyróżnienia, a towarzyszył mu wiceprezes Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej Tomasz Domaradzki.

Mistrzostwa swoim patronatem objęły także: Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej, Polski Związek Piłki Nożnej, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego.

W materiale wideo znajdziecie fragmenty finałowego meczu, w tym bramki.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *