REKLAMA

PKP chce się pozbyć dworców z gminy Stąporków [zdjęcia]

Kilkadziesiąt dworców w całym kraju w tym roku ma zostać zlikwidowanych. Na czarnej liście Polskich Kolei Państwowych znalazły się dwa budynki z gminy Stąporków.

REKLAMA
Dworzec w Stąporkowie

Dworzec w Stąporkowie ma zostać sprzedany choćby za symboliczną złotówkę.

Do likwidacja PKP przeznaczyło budynki, które nie pełnią już żadnych funkcji i są w tragicznym stanie technicznym. Każdy opuszczony dworzec przechodził w ostatnich miesiącach przegląd, te które grożą zawaleniem lub po prostu nie dają się do zagospodarowania, czy remontu zostaną wyburzone. Taki los spotka dawny dworzec w Czarnieckiej Górze. –„Pytaliśmy o możliwość zagospodarowania tego budynku, ale przedstawiciele PKP zapewnili nas, że nadaje się on tylko do rozbiórki.” – powiedziała nam Dorota Łukomska, burmistrz gminy Stąporków.

Wyburzenia zaplanowane są jeszcze na ten rok, a także pierwszą połowę 2017 roku.

REKLAMA

Kolejowa spółka zamierza też pozbyć się budynków, których stan techniczny pozwala na ich użytkowanie, ale od wielu lat straszą one swoim wyglądem i nie pełnią funkcji dworca. Na tej liście znalazł się między innymi dworzec ze Stąporkowa. Jak nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć PKP będzie chciało sprzedać ten obiekt choćby za symboliczną złotówkę.

Galeria zdjęć:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *