Hity takie jak "Stan pogody", "Zawsze gdzieś czeka ktoś", "Ja wysiadam" i wiele innych zabrzmiały we wtorkowe popołudnie na scenie "Egipcjanki" w Miejsko - Gminnym Domu Kultury w Końskich. A to za sprawą uczestników zajęć Studia Piosenki, które w koneckiej placówce kultury od lat prowadzą Maciej Lisowski i Roman Cieślak. Koncert był podsumowaniem zajęć w roku szkolnym 2018/2019. Wydarzenie ze sceny poprowadził instruktor Aleksander Kopański.
Podsumowanie muzycznych osiągnięć młodzieży ze Studia Piosenki to w Miejsko - Gminnym Domu Kultury w Końskich już tradycja. Co roku, tuż przed wakacjami Roman Cieślak i Maciej Lisowski zapraszają na scenę "Egipcjanki" wokalistki i wokalistów ze Studia Piosenki. - To z naszej strony podziękowanie nie tylko dla naszych podopiecznych, ale także dla ich rodziców czy dziadków, którzy motywują młodzież do muzycznych działań i przychodzą na niemal wszystkie ich występy - mówią instruktorzy domu kultury.
Warto wspomnieć, że koneckie Studio Piosenki każdego roku ma wśród młodzieży laureatów muzycznych konkursów. W minionym roku szkolnym nagroda główna na Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Dzieci i Młodzieży "Złoty Mikrofon" w Opocznie przypadła Ninie Filiks. Wyróżnienia Patrycji Dukat ora Basi Garlińskiej. Nina Filiks i Jadzia Kołodziej wyśpiewały też pierwsze miejsce na Świętokrzyskim Konkursie kolęd i Pastorałek.
::attachment{"type":"image","item_id":"456385", "alt":"zdjęcie", "title":"", "longSide":"800"}
Na wtorkowym koncercie mogliśmy posłuchać pięknych piosenek w wykonaniu solistów, duetów, tercetów, a nawet kwartetów. Wszyscy wykonawcy otrzymali gromkie brawa od publiczności. Uczestnicy zajęć Studia Piosenki dostali także dyplomy podziękowania od instruktorów. Na kolejny występ dzieci i młodzieży z Miejsko - Gminnego Domu Kultury musimy poczekać do Dni Końskich, które w tym roku odbędą się 17 i 18 sierpnia.
W koncercie podsumowującym zajęcia wystąpili: Daria Basiak, Martyna Bąk, Wiktoria Borowiecka, Patrycja Bryk, Apolonia Cacek, Katarzyna Cuper, Joanna Duda, Patrycja Dukat, Anna Dziubińska, Nina Filiks, Barbara Garlińska, Amelia Grochala, Jakub Grzegorczyk, Julia Jabłońska, Dominika Jakubowska, Taja Kazimierska, Jadzia Kołodziej, Maja Kosma, Zosia Kusztal, Alicja Michalczyk, Natalia Nowak, Katarzyna Ocetek, Nadia Serek, Maja Stachera, Martyna Stachera, Paulina Stoińska, Julia Swat, Jagoda Szczegielniak, Lena Szczepanik, Gabrysia Szcześniak, Zuzanna Szlenk, Martyna Wilk, Alicja Woldańska, Anna Zielińska.
Zobaczcie też materiał wideo stworzony przez pracowników Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Końskich:
https://www.facebook.com/dkkonskie/videos/805866873148042/?t=11
Zdjęcia (Piotr Malinowski):
[FOTORELACJA]25648[/FOTORELACJA]
W piątek utrudnienia drogowe w centrum Końskich
Nie jestem za tym co się dzieje w tym mieście starostwie gminie itd ale ludzie robi się remont źle nie robi źle....przecież to jest robione między innymi dla was!!!! tego typu inwestycje maja w sobie wiele nieprzewidywalnych problemów nigdy nie będzie tak że wszystko się zrobi na czas ale ważne że jest coś robione a 3 miesiące w ta czy w tamtą , naprawdę ten płacz oponentów burmistrza jest żałosny i to pewnie z bliskiego otoczenia albo niedoszłego stanowiska które się miało dostać.
robert
15:46, 2026-05-21
Trwają zapisy na Konecki Maraton Pieszy
Strasznie drogą ta impreza to jeszcze ktoś musi na tym zarobić????
X p
23:41, 2026-05-20
Dzień Otwarty w ZSP nr 2 w Końskich z MR SEBII!
Partyjniacy się lansują. O ile mnie pamięć nie myli to Banasik chodził do Kanady,ale nie jestem pewny czy ją skończył Ps.Pytanie trzecie Co kudłaty robi na stanowisku dyrektora. Facet bez charyzmy, doświadczenia w kierowaniu szkołą, bez szacunku u nauczycieli i uczniów. Ale kolega starosty. Kolesiostwo.
Marcin
21:52, 2026-05-20
Rozmowa o przyszłości Stąporkowa. Spotkania online
Rozmowa o przyszłości, właśnie w tej chwili cymbał kita wyje syreną, system powiadomiania to komórki a nie wycie prostaku lanserze
Czellito
18:42, 2026-05-20
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tkn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz