Wiadomości z powiatu koneckiego – aktualności z Końskich i gmin

Zamknij
WAŻNE:

Czy dojdzie do zamknięcia koneckiej targowicy? [wideo, zdjęcia]

Kamil Olesiński Kamil Olesiński 18:19, 18.03.2020
Skomentuj Czy dojdzie do zamknięcia koneckiej targowicy? [wideo, zdjęcia]

Otrzymujemy od zaniepokojonych odbiorców informacje o skupiskach ludzi, jakie gromadzą się w każdy wtorkowy i piątkowy poranek na koneckim targu. W dni targowe przebywa tam wielu seniorów, czyli osób szczególnie narażonych na zarażenie chorobą COVID-19. Niektórzy obawiają się, że przez takie zachowania koronawirus może dotrzeć i rozprzestrzenić się także w powiecie koneckim. Warto dodać, że w większości okolicznych gmin już pozamykano targowiska. W tej sprawie rozmawialiśmy także z burmistrzem Miasta i Gminy Końskie Krzysztofem Obratańskim.

Zaniepokojony funkcjonowaniem koneckiego targowiska pisze do nas proszący o anonimowość odbiorca -"Jak widać targowica konecka funkcjonuje. Samochody z handlem wędlinami stoją, stoiska z warzywami również, nawet z odzieżą. Targowiska np. w Stąporkowie, Żarnowie są pozamykane, a w naszym mieście ludzie chyba się nie obawiają Już Włosi sobie zlekceważyli, czy u nas też będzie podobnie?" - pisze do nas anonimowy odbiorca.

We wtorki i piątki w godzinach porannych w Końskich są dni targowe. Bardzo wielu ludzi, często w podeszłym wieku, przebywa na niewielkim terenie. W tym czasie spory ruch zauważyły także nasze kamery.

Skontaktowaliśmy się więc z burmistrzem Krzysztofem Obratańskim, którego zapytaliśmy o ewentualne zamknięcie targu w Końskich -"My na razie póki co nie zamykamy targowiska, ponieważ ono funkcjonuje nieco inaczej niż sklepy. Większość jego oferty to materiały i środki spożywcze, uznajemy więc obowiązywanie przepisów, które dopuszczają sklepy i stoiska spożywcze do bieżącego funkcjonowania. Ponieważ targowisko ma tę swoją cechę, że usługi są świadczone na wolnej przestrzeni, to wystarczy jedynie zachować odpowiednie odległości od innych uczestników, żeby zapewnić sobie w miarę bezpieczne dokonywanie zakupów. Dopóki są tam chętni prowadzący działalność gospodarczą nie zamkniemy targowiska" - mówi nam burmistrz Końskich.

Temat będziemy obserwować i informować Państwa o istniejącej wokół koneckiego targowiska sytuacji na bieżąco.

Zdjęcia:

[FOTORELACJA]22372[/FOTORELACJA]

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tkn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%