Drogi za około 2 miliony i 700 tysięcy złotych zostaną wyremontowane na terenie gminy Ruda Maleniecka w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Pozytywnie przeszły wszystkie wnioski złożone przez samorząd tej gminy. W sumie wykonanych zostanie pięć odcinków gminnych i jeden powiatowy.
Jak informuje nas ucieszony wójt gminy Leszek Kuca wszystkie odcinki otrzymają 60% dofinansowanie ze środków rządowych. W ramach programu wyremontowanych zostanie pięć gminnych odcinków: to droga Cis - Lipa; droga w Młotkowicach, jezdnia między miejscowościami Lipa i Hucisko, droga łącząca miejscowości Dęba i Dęba Kolonia oraz droga Wyszyna Machorowska - Tama.

Są to odcinki mające od 200 metrów do 2 kilometrów długości. Dodatkowo dzięki wsparciu z Funduszu Dróg Samorządowych na długości prawie 3 kilometrów wyremontowana zostanie droga powiatowa biegnąca przez gminę Ruda Maleniecka. Mowa tutaj o bardzo zaniedbanym odcinku prowadzącym od Wyszyny Rudzkiej do Maleńca.
Wszystkie prace powinny zostać przynajmniej rozpoczęte w trwającym roku.
Zdjęcia:
[FOTORELACJA]22171[/FOTORELACJA]
Likwidacja bursy ważnym tematem sesji w powiecie
Pracy nie ma i nie będzie tutaj
Obserwator
22:06, 2026-05-21
Likwidacja bursy ważnym tematem sesji w powiecie
Szkoda że tak nie zajmują się rynkiem pracy jak ta bursa
M
18:54, 2026-05-21
W piątek utrudnienia drogowe w centrum Końskich
Nie jestem za tym co się dzieje w tym mieście starostwie gminie itd ale ludzie robi się remont źle nie robi źle....przecież to jest robione między innymi dla was!!!! tego typu inwestycje maja w sobie wiele nieprzewidywalnych problemów nigdy nie będzie tak że wszystko się zrobi na czas ale ważne że jest coś robione a 3 miesiące w ta czy w tamtą , naprawdę ten płacz oponentów burmistrza jest żałosny i to pewnie z bliskiego otoczenia albo niedoszłego stanowiska które się miało dostać.
robert
15:46, 2026-05-21
Trwają zapisy na Konecki Maraton Pieszy
Strasznie drogą ta impreza to jeszcze ktoś musi na tym zarobić????
X p
23:41, 2026-05-20
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tkn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz