Już dziś otwarto plac festynowo-targowy w Słupi Koneckiej, natomiast od jutra handel będzie mógł odbywać się na targowisku w Stąporkowie. Nie zwalnia to jednak mieszkańców z zachowania szczególnej ostrożności podczas nabywania bądź sprzedawania towarów.

-"Od dnia 24 kwietnia 2020 r. plac targowo-festynowy zostaje otwarty. W związku z zaistniałą sytuacją prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności" - informuje wójt gminy Słupia Konecka Robert Wielgopolan.
Od jutra funkcjonować będzie także targowica w Stąporkowie. Na razie jej działalność będzie ograniczona - będzie można tam handlować tylko niektórymi produktami. Będą to warzywa, owoce, jaja, rozsady warzywne, kwiaty, a także mięso sprzedawane z pojazdów do tego przystosowanych. Należy wspomnieć, że burmistrz Stąporkowa Dorota Łukomska apeluje o zachowanie szczególnych środków bezpieczeństwa oraz o przestrzeganie zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego.
Informacje o działalności targowicy pojawią się także na tablicach ogłoszeń oraz na samym placu targowym. Pracownicy ZGKiM odpowiednio oznaczą miejsca handlu oraz punkt dezynfekcji. Wejście jest wyłącznie od strony ul. Górniczej, a wyjście od strony ul. 1 Maja.
Otrzymaliśmy także informację, że w planach jest także przywrócenie funkcjonowania targowiska w Radoszycach. Na pewno Was o tym poinformujemy.
Zdjęcia (gmina Stąporków):
[FOTORELACJA]22078[/FOTORELACJA]
Trwają zapisy na Konecki Maraton Pieszy
Strasznie drogą ta impreza to jeszcze ktoś musi na tym zarobić????
X p
23:41, 2026-05-20
Dzień Otwarty w ZSP nr 2 w Końskich z MR SEBII!
Partyjniacy się lansują. O ile mnie pamięć nie myli to Banasik chodził do Kanady,ale nie jestem pewny czy ją skończył Ps.Pytanie trzecie Co kudłaty robi na stanowisku dyrektora. Facet bez charyzmy, doświadczenia w kierowaniu szkołą, bez szacunku u nauczycieli i uczniów. Ale kolega starosty. Kolesiostwo.
Marcin
21:52, 2026-05-20
Rozmowa o przyszłości Stąporkowa. Spotkania online
Rozmowa o przyszłości, właśnie w tej chwili cymbał kita wyje syreną, system powiadomiania to komórki a nie wycie prostaku lanserze
Czellito
18:42, 2026-05-20
Dzień Otwarty w ZSP nr 2 w Końskich z MR SEBII!
1. Kto to jest ten sebii? 2. Co robili tam partyjniacy?
Pytam
15:38, 2026-05-20
0 0
Dlaczego na zdjęciu jest burmistrz Końskich ,a pisze się o targowicy w Stąporków?
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tkn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz