Kolejny dzień przyniósł kolejne protesty w formie spaceru przeciw wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Na ulicach Polski pojawiły się dziesiątki albo i setki tysięcy osób. W naszym regionie tym razem protest odbył się w Stąporkowie. Rozpoczął się pod symbolem tego miasta - wielkim pomnikiem żeliwnego grzejnika. Wzięło w nim udział kilkaset osób.

Relację live ze spaceru znajdziecie TUTAJ. Inicjatorką i pierwszą spacerującą w Stąporkowie była jedna z mieszkanek miasta. Ona też jako pierwsza przemówiła do przybyłych i przedstawiła wszystkim co oznacza dla kobiet wyrok Trybunału Konstytucyjnego. Potem kilkaset osób wolnym spacerem przemierzyło ulice Stąporkowa zaczynając od głównej arterii, czyli ulicy Piłsudskiego.
Tłum wykrzykując hasła wsparcia dla kobiet, a także oskarżające rządzących o barbarzyństwo wobec nich przemierzył osiedle znajdujące się za stąporkowskim Domem Kultury. Potem ruszył na Plac Wolności. Po drodze zdarzył się niestety przykry incydent. Jedna ze spacerujących odpaliła race - bardzo szybko i w zdecydowany sposób została odciągnięta na bok przez policjantów, a następnie prawdopodobnie ukarana mandatem. Tłum stanął, chciał pertraktować, ale mundurowi byli nie ugięci. Co ciekawe ten incydent zatrzymał ruch na ulicy Piłsudskiego na dłużej niż cały, niezwykle pokojowy spacer kilkuset osób wyrażających sprzeciw zaostrzeniu prawa aborcyjnego.

Z Placu Wolności protest wrócił pod "Grzejnik". Na koniec symbol Stąporkowa odziano w specjalne ubranko z logo protestów przeciw zaostrzeniu prawa aborcyjnego, zapalono także znicze oraz pozostawiono wieszaki, które są symbolem nielegalnych aborcji dokonywanych w podziemiu w krajach, w których prawo jest tak restrykcyjne jak w Polsce i gdzie zabiegi najczęściej są wykonywane w warunkach urągających godności człowieka.
Zdjęcia (A. Góral):

[FOTORELACJA]20413[/FOTORELACJA]
Trwają zapisy na Konecki Maraton Pieszy
Strasznie drogą ta impreza to jeszcze ktoś musi na tym zarobić????
X p
23:41, 2026-05-20
Dzień Otwarty w ZSP nr 2 w Końskich z MR SEBII!
Partyjniacy się lansują. O ile mnie pamięć nie myli to Banasik chodził do Kanady,ale nie jestem pewny czy ją skończył Ps.Pytanie trzecie Co kudłaty robi na stanowisku dyrektora. Facet bez charyzmy, doświadczenia w kierowaniu szkołą, bez szacunku u nauczycieli i uczniów. Ale kolega starosty. Kolesiostwo.
Marcin
21:52, 2026-05-20
Rozmowa o przyszłości Stąporkowa. Spotkania online
Rozmowa o przyszłości, właśnie w tej chwili cymbał kita wyje syreną, system powiadomiania to komórki a nie wycie prostaku lanserze
Czellito
18:42, 2026-05-20
Dzień Otwarty w ZSP nr 2 w Końskich z MR SEBII!
1. Kto to jest ten sebii? 2. Co robili tam partyjniacy?
Pytam
15:38, 2026-05-20
0 0
inni mają gorzej
0 0
gosc154754 nie porównuj się do gorszych, zawsze do lepszych to może coś w życiu osiągniesz...
0 0
inni też mają lepiej
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tkn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz