Łącznie ponad 80 tysięcy złotych zostało przeznaczone na termomodernizację i remont remizy Miejskiej Ochotniczej Straży Pożarnej w Stąporkowie. Zobaczcie jak wygląda budynek po zmianach.

Termomodernizacja remizy zakończyła się w październiku. Inwestycję opiewającą na 60 tysięcy złotych realizowała gmina Stąporków przy wsparciu w wysokości 22,5 tysiąca z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.
W ramach inwestycji docieplono ściany zewnętrzne, wykończono elewację, wymieniono okna, drzwi, dwie bramy garażowe i wykonano prace betonowe i sanitarne.

Następnie na wymianę podłogi jednego z garaży strażacy otrzymali dofinansowanie z Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników w wysokości 9 tysięcy. Otrzymali także 14 tysięcy dotacji od gminy Stąporków na remont podłogi w drugim garażu, wymianę progów wjazdowych i kostki przed wjazdami.
Z przebudowanej remizy korzystać będą zarówno strażacy ochotnicy ze Stąporkowa, jak i Mali Strażacy, czyli pierwsza jednostka w powiecie koneckim składająca się z nawet kilkuletnich druhów i druhen. Mamy nadzieję, że zmiany w budynku korzystnie wpłyną na pracę oraz funkcjonowanie stąporkowskich pożarników na długie lata!
Zdjęcia - MOSP Stąporków.

Trwają zapisy na Konecki Maraton Pieszy
Strasznie drogą ta impreza to jeszcze ktoś musi na tym zarobić????
X p
23:41, 2026-05-20
Dzień Otwarty w ZSP nr 2 w Końskich z MR SEBII!
Partyjniacy się lansują. O ile mnie pamięć nie myli to Banasik chodził do Kanady,ale nie jestem pewny czy ją skończył Ps.Pytanie trzecie Co kudłaty robi na stanowisku dyrektora. Facet bez charyzmy, doświadczenia w kierowaniu szkołą, bez szacunku u nauczycieli i uczniów. Ale kolega starosty. Kolesiostwo.
Marcin
21:52, 2026-05-20
Rozmowa o przyszłości Stąporkowa. Spotkania online
Rozmowa o przyszłości, właśnie w tej chwili cymbał kita wyje syreną, system powiadomiania to komórki a nie wycie prostaku lanserze
Czellito
18:42, 2026-05-20
Dzień Otwarty w ZSP nr 2 w Końskich z MR SEBII!
1. Kto to jest ten sebii? 2. Co robili tam partyjniacy?
Pytam
15:38, 2026-05-20
0 0
Tylko po co ? Wyrzucone pieniądze w błoto.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tkn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz