"Święta godne, a nie głodne" - pod takim hasłem odbywa się kolejna edycja Świątecznej Zbiorki Żywności organizowanej przez Bank Żywności. Ze względu na pandemię w tym roku wydarzenie ma inny charakter - zbiórki w sklepach odbywają się bez udziału wolontariuszy, ale jak zawsze klienci mogą przekazać artykuły do koszy ustawionych przy kasach. Akcja trwa od 23 do 28 listopada w ponad 2000 sklepach w całej Polsce, także w koneckich - W Kauflandzie, Tesco oraz Biedronkach. W powiecie koneckim żywność będzie zbierana dla podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Baryczy.

Tym razem akcja ma jeszcze mocniejszy wyraz, ponieważ trwa epidemia. Wiele osób nie tylko traci pracę, ale też poważnie choruje, musi pozostać w izolacji. Starostwo Powiatowe w Końskich zwraca się więc z wielkim apelem -"Ratujmy święta wszystkim tym, którzy potrzebują wsparcia. Nie pozwólmy, by nasi niepełnosprawni uczniowie pozostali bez naszej pomocy" - apeluje starosta konecki Grzegorz Piec.
Do inicjatywy Banków Żywności może dołączyć każdy - będąc w sklepie wystarczy kupić dodatkowe rzeczy i włożyć je do oznakowanych koszy w okolicy kas. Najbardziej potrzebne są artykuły z długą datą ważności: mąka, makaron, olej, konserwy, przetwory owocowe i warzywne, bakalie oraz słodycze.
-"Liczymy na wielkie serca i hojność mieszkańców naszego miasta. Pragniemy obdarować naszych uczniów słodyczami z okazji Mikołaja, a na Święta Bożego Narodzenia przygotujemy paczki dla ich rodzin. Już dzisiaj dziękujemy z całego serca pracownikom sklepów oraz mieszkańcom za udział w Świątecznej Zbiórce Żywności dla uczniów SOSW w Baryczy" - dodaje Grzegorz Piec.
My również zachęcamy do udziału w akcji i trzymamy kciuki za udaną zbiórkę żywności!
W piątek utrudnienia drogowe w centrum Końskich
Nie jestem za tym co się dzieje w tym mieście starostwie gminie itd ale ludzie robi się remont źle nie robi źle....przecież to jest robione między innymi dla was!!!! tego typu inwestycje maja w sobie wiele nieprzewidywalnych problemów nigdy nie będzie tak że wszystko się zrobi na czas ale ważne że jest coś robione a 3 miesiące w ta czy w tamtą , naprawdę ten płacz oponentów burmistrza jest żałosny i to pewnie z bliskiego otoczenia albo niedoszłego stanowiska które się miało dostać.
robert
15:46, 2026-05-21
Trwają zapisy na Konecki Maraton Pieszy
Strasznie drogą ta impreza to jeszcze ktoś musi na tym zarobić????
X p
23:41, 2026-05-20
Dzień Otwarty w ZSP nr 2 w Końskich z MR SEBII!
Partyjniacy się lansują. O ile mnie pamięć nie myli to Banasik chodził do Kanady,ale nie jestem pewny czy ją skończył Ps.Pytanie trzecie Co kudłaty robi na stanowisku dyrektora. Facet bez charyzmy, doświadczenia w kierowaniu szkołą, bez szacunku u nauczycieli i uczniów. Ale kolega starosty. Kolesiostwo.
Marcin
21:52, 2026-05-20
Rozmowa o przyszłości Stąporkowa. Spotkania online
Rozmowa o przyszłości, właśnie w tej chwili cymbał kita wyje syreną, system powiadomiania to komórki a nie wycie prostaku lanserze
Czellito
18:42, 2026-05-20
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tkn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz