Tłumy zawitały do Końskich, a raczej do Sielpi by wziąć udział w tradycyjnym Zimowym Półmaratornie organizowanym przez nasz oddział PTTK-u.
-"Kiedy zaczynaliśmy te kilkanaście lat temu to było nas kilkadziesiąt, max 50 osób. Dzisiaj przybyło 150 piechurów. Nie tylko z Końskich, ale i ze Skarżyska Kamiennej, z Warszawy, Kielc. W poprzednim roku było nas 160. osób i to był rekord, ale może dziś uda się go jeszcze jakoś pobić?" - mówił nam tuż przed wyjściem na trasę prezes PTTK Końskie, Wojciech Pasek.
Poza wymienionymi miejscowościami warto odnotować, iż wśród "maratończyków" znalazł się także jeden obywatel Ukrainy.
"Inaczej całkowicie odbiera się przyrodę latem, inaczej jesienią, a chcieliśmy zobaczyć jak to wygląda wczesną wiosną czy zimą. Poza tym to dobry moment by spotkać się i snuć plany na najbliższy rok związane z turystycznymi wojażami."
O godzinie 8.30 uczestnicy Półmaratonu zaczęli gromadzić się w Końskich oraz w Sielpi. Ci którzy spotkali się pod biurem Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w koneckim parku autokarami przemieścili się do podkoneckiej miejscowości. Stamtąd o godzinie 9.00 wszyscy wspólnie w 150 osobowej kolumnie wyruszyli na trasę rajdu. Do pokonania było 25 kilometrów, a trasa wiodła z Sielpi przez Sokołówkę, Sokołów, Dziebałtów, Brody, Modliszewice do Końskich . Metę wyznaczono w okolicach klubu KAESEMEK, a tam na piechurów czekała tradycyjna, gorąca pomidorówka. Wszyscy uczestnicy rajdu otrzymali certyfikaty, losowano także nagrody i upominki.
Galeria zdjęć:
::attachment{"type":"image","item_id":"586207", "alt":"zdjęcie", "title":"", "longSide":"800"}
W piątek utrudnienia drogowe w centrum Końskich
Nie jestem za tym co się dzieje w tym mieście starostwie gminie itd ale ludzie robi się remont źle nie robi źle....przecież to jest robione między innymi dla was!!!! tego typu inwestycje maja w sobie wiele nieprzewidywalnych problemów nigdy nie będzie tak że wszystko się zrobi na czas ale ważne że jest coś robione a 3 miesiące w ta czy w tamtą , naprawdę ten płacz oponentów burmistrza jest żałosny i to pewnie z bliskiego otoczenia albo niedoszłego stanowiska które się miało dostać.
robert
15:46, 2026-05-21
Trwają zapisy na Konecki Maraton Pieszy
Strasznie drogą ta impreza to jeszcze ktoś musi na tym zarobić????
X p
23:41, 2026-05-20
Dzień Otwarty w ZSP nr 2 w Końskich z MR SEBII!
Partyjniacy się lansują. O ile mnie pamięć nie myli to Banasik chodził do Kanady,ale nie jestem pewny czy ją skończył Ps.Pytanie trzecie Co kudłaty robi na stanowisku dyrektora. Facet bez charyzmy, doświadczenia w kierowaniu szkołą, bez szacunku u nauczycieli i uczniów. Ale kolega starosty. Kolesiostwo.
Marcin
21:52, 2026-05-20
Rozmowa o przyszłości Stąporkowa. Spotkania online
Rozmowa o przyszłości, właśnie w tej chwili cymbał kita wyje syreną, system powiadomiania to komórki a nie wycie prostaku lanserze
Czellito
18:42, 2026-05-20
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tkn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz