Krajankę tytoniową bez polskich znaków akcyzy o wadze ponad 76 kg zabezpieczyli funkcjonariusze z Zespołu do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Końskich. 38-letni właściciel kontrabandy odpowie za narażenie Skarbu Państwa na uszczuplenie z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego na kwotę ponad 85 tysięcy złotych.

-"W piątkowe południe funkcjonariusze z Zespołu do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Końskich udali się do 38-latka z gminy Końskie, którego od pewnego czasu podejrzewali o posiadanie nielegalnych wyrobów tytoniowych. Podczas służbowej wizyty potwierdziły się podejrzenia funkcjonariuszy. W trakcie przeszukania pomieszczeń gospodarczych, użytkowanych przez 38-latka, stróże prawa znaleźli worki z nielegalną krajanką tytoniową. Wszystko o wadze ponad 76 kg" - relacjonuje starszy sierżant Marta Przygodzka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Końskich.
Policja informuje, że mężczyzna naraził Skarb Państwa na uszczuplenie z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego na kwotę ponad 85 tys. zł. Teraz jego sprawą zajmie się sąd. Zgodnie z kodeksem karnym skarbowym grozi mu wysoka grzywna.
Zdjęcia (KPP Końskie):
[FOTORELACJA]19333[/FOTORELACJA]
W piątek utrudnienia drogowe w centrum Końskich
Nie jestem za tym co się dzieje w tym mieście starostwie gminie itd ale ludzie robi się remont źle nie robi źle....przecież to jest robione między innymi dla was!!!! tego typu inwestycje maja w sobie wiele nieprzewidywalnych problemów nigdy nie będzie tak że wszystko się zrobi na czas ale ważne że jest coś robione a 3 miesiące w ta czy w tamtą , naprawdę ten płacz oponentów burmistrza jest żałosny i to pewnie z bliskiego otoczenia albo niedoszłego stanowiska które się miało dostać.
robert
15:46, 2026-05-21
Trwają zapisy na Konecki Maraton Pieszy
Strasznie drogą ta impreza to jeszcze ktoś musi na tym zarobić????
X p
23:41, 2026-05-20
Dzień Otwarty w ZSP nr 2 w Końskich z MR SEBII!
Partyjniacy się lansują. O ile mnie pamięć nie myli to Banasik chodził do Kanady,ale nie jestem pewny czy ją skończył Ps.Pytanie trzecie Co kudłaty robi na stanowisku dyrektora. Facet bez charyzmy, doświadczenia w kierowaniu szkołą, bez szacunku u nauczycieli i uczniów. Ale kolega starosty. Kolesiostwo.
Marcin
21:52, 2026-05-20
Rozmowa o przyszłości Stąporkowa. Spotkania online
Rozmowa o przyszłości, właśnie w tej chwili cymbał kita wyje syreną, system powiadomiania to komórki a nie wycie prostaku lanserze
Czellito
18:42, 2026-05-20
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tkn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz