To był dobry nabór do szkół ponadpodstawowych, dla których organem prowadzącym jest Starostwo Powiatowe w Końskich. Do sześciu szkół przyjęto w sumie 533 uczniów.

Największą liczbę uczniów przyjął Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Końskich. Utworzono tam cztery oddziały, w których uczyć będzie się 132 absolwentów podstawówek.
II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie z Końskich także może pochwalić się świetnym wynikiem. W "Nowym Ogólniaku" utworzono cztery oddziały i przyjęto do nich 123 licealistów.
Konecki "Ekonomik" także miał bardzo dobry nabór. Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 3 w Końskich przyjął 91 uczniów do 3 oddziałów.
Swój cel zrealizował także "Stary Ogólniak". W I Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej powstają trzy nowe klasy, a uczyć będzie się w niej 90 młodych osób.
W powyższych szkołach nie ma już wolnych miejsc. Te są za to w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Stąporkowie oraz w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Końskich.
W ZSP Stąporków utworzono dwa oddziały (jeden technikalny, jeden w liceum), a przyjęto do nich 43 uczniów - pozostaje 17 wolnych miejsc.
Natomiast w koneckiej "Kanadzie" przyjęto 54 uczniów i otworzono dwa oddziały. W Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 pozostaje wciąż 6 wolnych miejsc.
-"To nabór do szkół dobry, o ile nie bardzo dobry, biorąc pod uwagę, że obecne roczniki są niżem demograficznym. Ja jestem usatysfakcjonowany tym, że tak to przebiegło. Zrealizowaliśmy zaplanowany dla wszystkich placówek plan" - mówi nam Krzysztof Stachera, naczelnik oświaty w Starostwie Powiatowym w Końskich.
Oferty wszystkich szkół znajdziecie w naszym Informatorze Szkół Ponadpodstawowych - TUTAJ.
Trwają zapisy na Konecki Maraton Pieszy
Strasznie drogą ta impreza to jeszcze ktoś musi na tym zarobić????
X p
23:41, 2026-05-20
Dzień Otwarty w ZSP nr 2 w Końskich z MR SEBII!
Partyjniacy się lansują. O ile mnie pamięć nie myli to Banasik chodził do Kanady,ale nie jestem pewny czy ją skończył Ps.Pytanie trzecie Co kudłaty robi na stanowisku dyrektora. Facet bez charyzmy, doświadczenia w kierowaniu szkołą, bez szacunku u nauczycieli i uczniów. Ale kolega starosty. Kolesiostwo.
Marcin
21:52, 2026-05-20
Rozmowa o przyszłości Stąporkowa. Spotkania online
Rozmowa o przyszłości, właśnie w tej chwili cymbał kita wyje syreną, system powiadomiania to komórki a nie wycie prostaku lanserze
Czellito
18:42, 2026-05-20
Dzień Otwarty w ZSP nr 2 w Końskich z MR SEBII!
1. Kto to jest ten sebii? 2. Co robili tam partyjniacy?
Pytam
15:38, 2026-05-20
0 0
Czy nadal będą uczyć młodzież historii tak jak do tej pory, że młodzi nie wiedzą kto mordował ich dziadków i najchętniej sami przywdzialiby mundury zbrodniarzy
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tkn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz