W piątek w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Końskich odbyło się spotkanie, podczas którego zostały przekazane pulsoksymetry dla JRG Końskie oraz jednostek OSP z terenu powiatu koneckiego. Pulsoksymetry zostały zakupione przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego w ramach unijnego projektu "Stop wirusowi! Zapobieganie rozprzestrzeniania się COVID-19 w województwie świętokrzyskim".

Przekazania pulsoksymetrów dokonał przedstawiciel Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego Mariusz Brelski wraz z komendantem powiatowym PSP mł. bryg. Ryszardem Stańczakiem i zastępcą komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Końskich st. bryg. Markiem Kowalczykiem.
Pulsoksymetr to urządzenie medyczne pozwalające na szybki, bezbolesny i nieinwazyjny pomiar istotnych parametrów życiowych czyli wartości wysycenia krwi tlenem, potocznie zwanej saturacją. Urządzenia znajdują zastosowanie u pacjentów z chorobami układu oddechowego i krążenia, jak również okazują się niezwykle przydatne w walce z COVID-19.
Opracowanie i zdjęcia: KP PSP w Końskich
Zdjęcia:
[FOTORELACJA]17023[/FOTORELACJA]
W piątek utrudnienia drogowe w centrum Końskich
Nie jestem za tym co się dzieje w tym mieście starostwie gminie itd ale ludzie robi się remont źle nie robi źle....przecież to jest robione między innymi dla was!!!! tego typu inwestycje maja w sobie wiele nieprzewidywalnych problemów nigdy nie będzie tak że wszystko się zrobi na czas ale ważne że jest coś robione a 3 miesiące w ta czy w tamtą , naprawdę ten płacz oponentów burmistrza jest żałosny i to pewnie z bliskiego otoczenia albo niedoszłego stanowiska które się miało dostać.
robert
15:46, 2026-05-21
Trwają zapisy na Konecki Maraton Pieszy
Strasznie drogą ta impreza to jeszcze ktoś musi na tym zarobić????
X p
23:41, 2026-05-20
Dzień Otwarty w ZSP nr 2 w Końskich z MR SEBII!
Partyjniacy się lansują. O ile mnie pamięć nie myli to Banasik chodził do Kanady,ale nie jestem pewny czy ją skończył Ps.Pytanie trzecie Co kudłaty robi na stanowisku dyrektora. Facet bez charyzmy, doświadczenia w kierowaniu szkołą, bez szacunku u nauczycieli i uczniów. Ale kolega starosty. Kolesiostwo.
Marcin
21:52, 2026-05-20
Rozmowa o przyszłości Stąporkowa. Spotkania online
Rozmowa o przyszłości, właśnie w tej chwili cymbał kita wyje syreną, system powiadomiania to komórki a nie wycie prostaku lanserze
Czellito
18:42, 2026-05-20
0 0
Jednostki O.S.P to znaczy które.Bardzo słaba informacjia.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tkn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz