Już 11 listopada odbędą się coroczne uroczystości z okazji rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. W tym roku mimo epidemii władze Miasta i Gminy Końskie zdecydowały się na zorganizowanie wydarzenia w tradycyjnej formule. W programie występy artystyczne, msza święta i koncert.

Tegoroczne obchody zaczniemy już w środę 10 listopada w Zespole Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli, gdzie o godzinie 13:00 uczniowie przedstawią program artystyczny o nazwie "A to Polska właśnie" realizowany pod opieką nauczycielek Agnieszki Pakuły, Anety Karbownik i Justyny Soi-Sadowskiej.

11 listopada uroczystości rozpoczną się o godzinie 11:30 pod Pomnikiem Wdzięczności przy ulicy Piłsudskiego (naprzeciwko Ekonomika). Tam podopieczni Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Końskich przedstawią krótki program artystyczny. Po przemówieniu burmistrza Końskich odbędzie się złożenie wieńców i zapalenie zniczy przez delegacje organizacji, partii, samorządów i innych jednostek. O godzinie 12:00 rozbrzmi hymn narodowy.

Następnie uczestnicy uroczystości przemaszerują do Kolegiaty św. Mikołaja (tym razem ulicą Strażacką), gdzie będzie odprawiona msza święta w intencji Ojczyzny. Wspólną modlitwę poprzedzi kilkunastominutowy program uczniów ze Stadnickiej Woli.
- "W godzinach popołudniowych, po mszy, która rozpoczyna się w kolegiacie św. Mikołaja o godzinie 15:00, zapraszamy do świątyni na koncert zespołu "Wiarusy". Usłyszymy piękne pieśni niepodległościowe w wykonaniu zespołu działającego w Starachowicach od 20 lat" - zaprasza dyrektor MGDK Końskie Piotr Salata.
W razie jakichkolwiek zmian będziemy Państwa informować na bieżąco.
W piątek utrudnienia drogowe w centrum Końskich
Nie jestem za tym co się dzieje w tym mieście starostwie gminie itd ale ludzie robi się remont źle nie robi źle....przecież to jest robione między innymi dla was!!!! tego typu inwestycje maja w sobie wiele nieprzewidywalnych problemów nigdy nie będzie tak że wszystko się zrobi na czas ale ważne że jest coś robione a 3 miesiące w ta czy w tamtą , naprawdę ten płacz oponentów burmistrza jest żałosny i to pewnie z bliskiego otoczenia albo niedoszłego stanowiska które się miało dostać.
robert
15:46, 2026-05-21
Trwają zapisy na Konecki Maraton Pieszy
Strasznie drogą ta impreza to jeszcze ktoś musi na tym zarobić????
X p
23:41, 2026-05-20
Dzień Otwarty w ZSP nr 2 w Końskich z MR SEBII!
Partyjniacy się lansują. O ile mnie pamięć nie myli to Banasik chodził do Kanady,ale nie jestem pewny czy ją skończył Ps.Pytanie trzecie Co kudłaty robi na stanowisku dyrektora. Facet bez charyzmy, doświadczenia w kierowaniu szkołą, bez szacunku u nauczycieli i uczniów. Ale kolega starosty. Kolesiostwo.
Marcin
21:52, 2026-05-20
Rozmowa o przyszłości Stąporkowa. Spotkania online
Rozmowa o przyszłości, właśnie w tej chwili cymbał kita wyje syreną, system powiadomiania to komórki a nie wycie prostaku lanserze
Czellito
18:42, 2026-05-20
0 0
A dlaczego koncert o 16 ma się odbywać w kościele ? Przecież 11 listopada to święto państwowe.
0 0
A co na to TSUE ? Mogą być niezadowoleni ...
0 0
Relikwie Drzewa Krzyża Świętego a z Kościoła zrobiona sala koncertowa. Koncerty, przedstawienia, może jeszcze dyscoteka?
Wstyd!
0 0
W kościele bo klecha musi zarobić. Msza , taca, koncerto
0 0
Ci którzy wtedy za nas walczyli w rodzinie i w Bogu oparcie mieli, a wy pytacie czemu w Kościele koncerty?Bo tylko tam czuć tą siłę,którą Oni czuli!przyjdz,posłuchaj,pomyśl potem pisz komentarze
0 0
Do człowiek człowiekowi....Jest takie stare powiedzenie "jak trwoga to do Boga"...i to jest prawda patrząc z perspektywy wieków na naszą historię.Ale pytam się Co kościół katolicki w Polsce dał temu narodowi tak naprawdę co dla nas zrobił,jak pomagał w czasie zaborów gdy dogadywał sie z zaborcami...bo jak pamiętam to ciągle od 250 lat dostajemy ciężko po d,,,pie od sąsiadów.A kościół każe nam sie tylko modlić za ojczyznę..A efekty tych modłów mierne niestety
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tkn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz