Wiadomości z powiatu koneckiego – aktualności z Końskich i gmin

Zamknij
WAŻNE:

Ortograficzni prymusi w Rogowie [zdjęcia]

Paulina Góral Paulina Góral 17:54, 06.04.2016
Skomentuj Ortograficzni prymusi w Rogowie [zdjęcia]

W środę (22 marca) w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Rogowie, już po raz czternasty odbył się międzyszkolny etap powiatowego konkursu ortograficznego dla gimnazjalistów. Burmistrz objął patronatem to wydarzenie.

::attachment{"type":"image","item_id":"582604", "alt":"zdjęcie", "title":"", "longSide":"800"}

Do finałowego dyktanda przystąpiło 20 uczniów z 10 gimnazjów. W ortograficznych zmaganiach udział wzięli gimnazjaliści z Końskich, Stadnickiej Woli, Miedzierzy, Rudy Malenieckiej, Fałkowa, Stąporkowa, Niekłania Wielkiego, Gowarczowa oraz Rogowa. Uczestnicy zostali wcześniej wyłonieni w eliminacjach szkolnych.

Wszystkie prace dokładnie sprawdziła komisja konkursowa w składzie: Ewa Cecka, Izabela Garbacz, Wioleta Malicka oraz Edyta Skawińska. Najwięcej trudności sprawiła uczniom pisownia takich wyrazów jak: dalibóg, bachmaty, czmychają.

" Dyktando historyczne, czyli rzecz o ..." najlepiej napisał Kacper Wojna, pierwszoklasista z Gimnazjum w Stąporkowie. Laureat zdobył tytuł Ortograficznego Prymusa 2016, puchar przechodni ufundowany przez Gminę Końskie oraz Trylogię Henryka Sienkiewicza. Drugie miejsce zajęła gimnazjalistka z Fałkowa, Martyna Gotowicka, a trzecie Magdalena Jarząb z Gimnazjum nr 2 w Końskich. Z rąk burmistrzów, Krzysztofa Obratańskiego i Krzysztofa Jasińskiego wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe ufundowane przez Gminę Końskie. Podziękowania dostali również nauczyciele, którzy przygotowali uczniów do konkursu.

Zdjęcia: Gimnazjum w Rogowie

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tkn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%