Długo wyczekiwane przedszkole powstało niedawno przy Szkole Podstawowej w Dziebałtowie. Na potrzeby placówki zaadaptowano starą salę gimnastyczną. W piątek odbyło się oficjalne otwarcie.
Dotychczas w Dziebałtowie istniało ognisko przedszkolne, a dzięki remontowi może ono zostać przekształcone w pełnoprawną placówkę. Formalnością stało się przemianowanie szkoły na Zespół Placówek Oświatowych. Utworzenie przedszkola zostało umożliwione poprzez wybudowanie w 2017 roku hali sportowej - dzięki temu stare miejsce zajęć wychowania fizycznego zostało zaadaptowane na dwie sale dla najmłodszych dzieci oraz wspólną łazienkę. Ta przebudowa opiewała na kwotę ok. 300 tys. złotych.
- "To przedszkole pewnie by nie powstało, gdyby nie jedna z moich wizyt w tej szkole, gdyby nie jedna z setek rozmów z panią dyrektor, gdyby nie najpierw pomysł z budową tej hali sportowej, a potem pomysł z wykorzystaniem starej sali gimnastycznej" - mówił o początkach inwestycji Krzysztof Obratański, burmistrz miasta i gminy Końskie.
Podczas uroczystego otwarcia placówki burmistrz przekazał symboliczny klucz przedszkolakom. Dzieci przywitały gości występami artystycznymi oraz pysznymi tortami. Dyrektorka zespołu placówek Beata Zbróg opowiedziała o organizacji działania nowopowstałego przedszkola:
- "W tej chwili mamy dwa oddziały, czyli oddział punktu przedszkolnego, małych dzieci od 2,5 do 5 lat i oddział zerowy dla dzieci 6 i 5-letnich. One w tej chwili liczą po 25 dzieci w grupie. Przedszkole takie pełnowymiarowe może mieć tych grup więcej, ale one mogą również długo pracować, nawet do 9-ciu godzin".

Dzięki możliwości odbioru dzieci nawet do godziny 17:00, rodzice, którzy pracują przykładowo w Końskich będą mogli spokojnie przyjechać po swoje pociechy po pracy.
O znaczeniu dla gminy rozwoju tego typu placówek oświatowych na wsiach opowiedział nam burmistrz Krzysztof Obratański:
- "Takie miejscowości jak Dziebałtów są dosyć prężne demograficznie, tutaj są dzieci, więc tutaj powinny być takie placówki. Ja sądzę, że jest to również sposób na to, by utrzymać ten trend, czyli żeby zapobiec wyludnianiu się, zapobiec temu zjawisku, które w Polsce prowincjonalnej jest coraz bardziej widoczne i coraz groźniejsze. Ono nie omija przecież naszego miasta i naszej gminy"
Na wydarzeniu obecni byli: burmistrz miasta i gminy Końskie Krzysztof Obratański z zastępcami Krzysztofem Jasińskim, Marcinem Zielińskim oraz radnymi, przewodniczący rady miejskiej Piotr Słoka z zastępcą Zbigniewem Kucharskim, naczelnik wydziału edukacji Urzędu Miasta i Gminy Końskie Krystyna Milczarek, naczelnik wydziału inwestycji Cezary Maliborski, sołtys Nowego Dziebałtowa Stanisław Kuleta.

Zdjęcia:
[FOTORELACJA]15775[/FOTORELACJA]
Likwidacja bursy ważnym tematem sesji w powiecie
Pracy nie ma i nie będzie tutaj
Obserwator
22:06, 2026-05-21
Likwidacja bursy ważnym tematem sesji w powiecie
Szkoda że tak nie zajmują się rynkiem pracy jak ta bursa
M
18:54, 2026-05-21
W piątek utrudnienia drogowe w centrum Końskich
Nie jestem za tym co się dzieje w tym mieście starostwie gminie itd ale ludzie robi się remont źle nie robi źle....przecież to jest robione między innymi dla was!!!! tego typu inwestycje maja w sobie wiele nieprzewidywalnych problemów nigdy nie będzie tak że wszystko się zrobi na czas ale ważne że jest coś robione a 3 miesiące w ta czy w tamtą , naprawdę ten płacz oponentów burmistrza jest żałosny i to pewnie z bliskiego otoczenia albo niedoszłego stanowiska które się miało dostać.
robert
15:46, 2026-05-21
Trwają zapisy na Konecki Maraton Pieszy
Strasznie drogą ta impreza to jeszcze ktoś musi na tym zarobić????
X p
23:41, 2026-05-20
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tkn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz