W całej gminie Końskie do egzaminu na koniec Gimnazjum przystąpiło 317 uczniów. 25 ze szkoły w Rogowie, 94 w Stadnickiej Woli, 95 w Gimnazjum nr 1 i najwięcej, bo aż 103 w Gimnazjum nr 2.
I właśnie tę ostatnią szkołę odwiedziliśmy z kamerą. W poniedziałek od godziny 9.00 jej uczniowie mierzyli się z historią i wiedzą o społeczeństwie. - "Pierwsza część trwała od godziny 9 do godziny 10 i to jest historia i wiedza o społeczeństwie. Ta część się skończyła o godzinie 10.00, młodzież jest poczęstowana kanapkami i herbatą. O godzinie 11 podchodzą do drugiej części na półtorej godziny, czyli dłuższa część jest z języka polskiego." - mówi dyrektor Waldemar Cecki.
Historia i WOS przynajmniej koneckich uczniów nie przeraziły. - "Trzeba było znać trochę dat rzeczywiście, ale poziom tego egzaminu z historii nie był jakiś zatrważający. Bez problemu można było, jeżeli się nawet super nie uczyło go napisać. WOS to jak WOS - nic trudnego." - opowiedział nam Piotr Karlikowski, uczeń Gimnazjum nr 2 i wiceprzewodniczący Młodzieżowej Rady Miejskiej w Końskich.
Większość młodzieży obawiała się jednak drugiej części pierwszego dnia egzaminów, czyli sprawdzianu z języka polskiego. - "Żeby nie było tak, że trzy lata żeśmy pisali rozprawkę, a nagle nam dadzą jakąś charakterystykę czy opowiadanie. Ja mam nadzieję na rozprawkę." - mówi Piotr, który wybiera się do Starego Ogólniaka w Końskich.
Niestety sprawdziły się obawy Piotra i młodzieży przyszło pisać nie upragnioną rozprawkę, a właśnie charakterystykę. Uczniowie musieli opisać bohatera literackiego, dla którego wolność jest największą wartością. A już jutro i pojutrze kolejne części egzaminu gimnazjalnego. - "Jutro na pewno matematyka i przedmioty ścisłe, a w środę języki: podstawowy i rozszerzony. Język angielski i język niemiecki" - opowiada nam dyrektor Cecki.
Za wszystkich gimnazjalistów z powiatu koneckiego trzymamy mocno kciuki!
Zdjęcia:
::attachment{"type":"image","item_id":"581308", "alt":"zdjęcie", "title":"", "longSide":"800"}
Likwidacja bursy ważnym tematem sesji w powiecie
Pracy nie ma i nie będzie tutaj
Obserwator
22:06, 2026-05-21
Likwidacja bursy ważnym tematem sesji w powiecie
Szkoda że tak nie zajmują się rynkiem pracy jak ta bursa
M
18:54, 2026-05-21
W piątek utrudnienia drogowe w centrum Końskich
Nie jestem za tym co się dzieje w tym mieście starostwie gminie itd ale ludzie robi się remont źle nie robi źle....przecież to jest robione między innymi dla was!!!! tego typu inwestycje maja w sobie wiele nieprzewidywalnych problemów nigdy nie będzie tak że wszystko się zrobi na czas ale ważne że jest coś robione a 3 miesiące w ta czy w tamtą , naprawdę ten płacz oponentów burmistrza jest żałosny i to pewnie z bliskiego otoczenia albo niedoszłego stanowiska które się miało dostać.
robert
15:46, 2026-05-21
Trwają zapisy na Konecki Maraton Pieszy
Strasznie drogą ta impreza to jeszcze ktoś musi na tym zarobić????
X p
23:41, 2026-05-20
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tkn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz