Wiadomości z powiatu koneckiego – aktualności z Końskich i gmin

Zamknij
WAŻNE:

Punkt medyczny dla uchodźców działa w Sielpi [zdjęcia]

Piotr Malinowski Piotr Malinowski 13:08, 22.03.2022
Skomentuj Punkt medyczny dla uchodźców działa w Sielpi [zdjęcia]

Od zeszłego tygodnia w Ośrodku Wypoczynkowym "Energetyk" w Sielpi działa punkt medyczny, z którego korzystać mogą przebywający tam uchodźcy z Ukrainy. Prowadzą go strzelcy z Jednostki Strzeleckiej 2026 Końskie. Strzelcy pomogli już około 400 osobom.

Zainteresowanie punktem jest bardzo duże. Dziennie pojawia się w nim około 40 osób, które potrzebują leków, prostych badań czy pomocy medycznej. Strzelców w medykamenty zaopatrują przychodnie oraz ludzie dobrej woli. Natomiast medykamenty są ciągle potrzebne - szybko się wyczerpują

- "Prowadzimy działania codziennie, więc potrzeby nie będą malały. Jeśli ktoś chciałby wspomóc i przekazać jakieś medykamenty, może pytać co aktualnie jest potrzebne. Przewidujemy, że pomimo organizacji wizyt u lekarzy dla uchodźców, potrzeby na doraźne środki nie będą malały. Nie wiemy także, jak dalej potoczy się sytuacja i jak długo będziemy działać jako wolontariusze. Gdyby ktoś chciał wesprzeć nasze zadania w obecnym czasie, to może się bezpośrednio kontaktować. Przekażemy, jakie są aktualne potrzeby i co konkretnie można kupić" - informuje chor. ZS Dominika Stefańczyk, dowódca Jednostki Strzeleckiej 2026 Końskie.

Warto wspomnieć, że "apteka" jest dla Ukraińców bezpłatna. Zainteresowanie usługą jest duże, tym bardziej, że do Sielpi dotarły choroby sezonowe.

- "Punkt medyczny działa codziennie, tam obecnie szaleją choroby sezonowe. W ciągu tygodnia około połowa wszystkich przebywających w Sielpi pojawiła się po jakąś formę wsparcia, czy to leki czy pomoc medyczną. Leki sezonowe schodzą w ilościach hurtowych. Dziennie przychodzi od 30 do nawet 40 osób. To liczby dotyczące wszystkich, którzy potrzebują choćby tabletkę paracetamolu. Jednak zdarzają się osoby z różnymi dolegliwościami, które rozpoznajemy. Zbieramy niezbędny wywiad i organizujemy dalszą pomoc u specjalistów. Ostatnio był przypadek urazu głowy u dziecka z utratą przytomności w jednym z ośrodków, także widać, że faktycznie jest potrzeba, by ktoś przeszkolony przebywał tam niemalże całe wieczory" - dodaje Dominika Stefańczyk.

Strzelcy przyjmują pacjentów non stop. Z racji na porę roku uchodźcom potrzebne są między innymi krople do nosa czy syropy.

Od tygodnia w "Energetyku" przyjmuje także lekarz pediatra z Zakładu Opieki Zdrowotnej w Końskich. Jest on obecny w Sielpi we wtorki i czwartki w godzinach 10:00 - 12:00. Z jego pomocy korzystać mogą ukraińskie dzieci ze wszystkich ośrodków. Dyżurujący lekarz pomaga dzięki pomocy ze strony dyrektora koneckiego szpitala Wojciecha Przybylskiego.

Zdjęcia (JS 2026 Końskie):

[FOTORELACJA]15133[/FOTORELACJA]

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

PytającyPytający

0 0

Ile aptek w gminie Końskie prowadzi takie bezpłatne akcje dla mieszkańców miasta? Seniorów?Może tkn24 zainicjowałby taką akcję z takim zapałem jak dla ukraińców! U nas nie ma biedy? Może już dość sponsorowania obcych? Kto za to płaci? Przy takiej redukcji myślenia, połączonej z inflacją emocji, nie ma niestety szans na zdrowy rozsądek.

17:21, 22.03.2022
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

PytającyPytający

0 0

Tkn24 usuwa niewygodne komentarze!!! Jesteście żałośni!

17:42, 22.03.2022
Wyświetl odpowiedzi:1
Odpowiedz

LookLook

0 0

A ja pytam o przyczynę ... żyjemy w kraju gdzie za wolność słowa ...

14:23, 24.03.2022

DuduDudu

0 0

Dudu powiedział: kto nie musi niech nie pobiera 500+ bo nie ma kasy w budżecie, ale dla uchodźców wszystkich zasiłki i 500+. W urzędach już nie ma czasu na obsługę Polskich interesantów.

20:54, 22.03.2022
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

DariuszDariusz

0 0

Muszą dbać o swoją siłę roboczą a emeryt niech najszybciej umrze bo pobiera emeryturę . A tak poza tym to zaraz będą Polakami bo przecież ktoś musi głosować na PiS

07:09, 24.03.2022
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tkn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%