Komendant Hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Końskich pwd. Jacek Suder ogłosił na Facebook`owej grupie "Solidarni z Ukrainą" koniec zbiórki darów dla Ukraińców. Ma to związek z remontem budynku, z którego korzystają harcerze.

Do środy 6 kwietnia można było przekazywać do koneckiego hufca rzeczy dla uchodźców z Ukrainy. Koneccy skauci od jakiegoś czasu oczekują na zakończenie remontu budynku, w którym odbywa się część ich zajęć. W ramach pomocy naszym wschodnim sąsiadom przerwali działania, jednak teraz przyszła pora na kontynuowanie renowacji.
- "Budynek Hufca jest w złym stanie, co mieli okazję ostatnio Państwo zobaczyć przynosząc dary. Po dociepleniu dachu i murów, wymianie okien i montażu nowego systemu centralnego ogrzewania w zeszłym roku, teraz przyszedł moment na remont wewnątrz. Dopóki zbiórka faktycznie niosła pomoc i była pożyteczna to przekładaliśmy ten moment w czasie, jednak chcemy też zadbać o warunki dla naszych harcerzy, po przeniesieniu darów do innych miejsc przystąpimy do remontu" - pisał na Facebooku komendant Jacek Suder.
Rzeczy, które pozostały w hufcu trafią do punktu w Miejsko-Gminnym Domu Kultury w Końskich oraz centrum dystrybucyjnego w Modliszewicach. Ponadto harcerze proszą, aby nie zostawiać na ich terenie paczek i worków z darami (zwłaszcza z odzieżą), gdyż nie mają, co z nimi zrobić.
W najbliższych dniach na stronie Hufca ZHP Końskie pojawi się wpis z podsumowaniem akcji oraz z informacjami o rzeczywistym zakresie pomocy, jaki punkt niósł Ukraińcom.
Likwidacja bursy ważnym tematem sesji w powiecie
Pracy nie ma i nie będzie tutaj
Obserwator
22:06, 2026-05-21
Likwidacja bursy ważnym tematem sesji w powiecie
Szkoda że tak nie zajmują się rynkiem pracy jak ta bursa
M
18:54, 2026-05-21
W piątek utrudnienia drogowe w centrum Końskich
Nie jestem za tym co się dzieje w tym mieście starostwie gminie itd ale ludzie robi się remont źle nie robi źle....przecież to jest robione między innymi dla was!!!! tego typu inwestycje maja w sobie wiele nieprzewidywalnych problemów nigdy nie będzie tak że wszystko się zrobi na czas ale ważne że jest coś robione a 3 miesiące w ta czy w tamtą , naprawdę ten płacz oponentów burmistrza jest żałosny i to pewnie z bliskiego otoczenia albo niedoszłego stanowiska które się miało dostać.
robert
15:46, 2026-05-21
Trwają zapisy na Konecki Maraton Pieszy
Strasznie drogą ta impreza to jeszcze ktoś musi na tym zarobić????
X p
23:41, 2026-05-20
0 0
Zacznijcie zbierać na siebie harcerze na waszą siedzibę bo to priorytet .A na tym przykładzie widać jak nasi biało czerwoni rządzący myślą o patriotyzmie.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tkn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz