Dobiega końca remont we wschodnim skrzydle Pałacu Tarnowskich w Końskich. Ostatnie prace trwają obecnie w nowej sali konferencyjnej, ale i w gabinecie burmistrza.
Sala Konferencyjna, w której choćby odbywają się sesje Rady Miasta i Gminy jest obecnie powiększana oraz modernizowana -"Tam był duży zakres prac, które niestety wymagają przerw technologicznych. To np. wyburzenie jednej ze ścian oddzielającej salę konferencyjną od następnego pomieszczenia, o które sala ta zostanie powiększona; nadbudowa części podpór, które przejęły obciążenie podciągu stalowego, dzięki któremu sala jest połączona. Potem były roboty instalacyjne związane z centralnym ogrzewaniem i okablowaniem. Obecnie dojrzewa wylewka samopoziomująca. Pod tą posadzką jest całą instalacja światłowodowa wykonana w miedzi, która posłuży docelowo do rozprowadzenia całej aparatury do nagłośnienia sali konferencyjnej. Chcemy by to nie była już plątanina luźno leżących kabli, ale by to były rozwiązania systemowe, które do każdego stolika doprowadzą instalacje spod podłogi" - tłumaczy Krzysztof Obratański, burmistrz miasta i gminy Końskie.
Cały budynek został docieplony, odświeżono elewację. Z kolei w gabinecie burmistrza przewidziano wymianę podłogi, dlatego włodarz obecnie pracuje w małej salce konferencyjnej na poddaszu zachodniego skrzydła pałacowego.
Wszystko to w ramach projektu termomodernizacji budynków Zespołu Pałacowego w Końskich, który realizowany jest przy dużym zewnętrznym dofinansowaniu.

Zdjęcia:
[FOTORELACJA]12703[/FOTORELACJA]
Likwidacja bursy ważnym tematem sesji w powiecie
Pracy nie ma i nie będzie tutaj
Obserwator
22:06, 2026-05-21
Likwidacja bursy ważnym tematem sesji w powiecie
Szkoda że tak nie zajmują się rynkiem pracy jak ta bursa
M
18:54, 2026-05-21
W piątek utrudnienia drogowe w centrum Końskich
Nie jestem za tym co się dzieje w tym mieście starostwie gminie itd ale ludzie robi się remont źle nie robi źle....przecież to jest robione między innymi dla was!!!! tego typu inwestycje maja w sobie wiele nieprzewidywalnych problemów nigdy nie będzie tak że wszystko się zrobi na czas ale ważne że jest coś robione a 3 miesiące w ta czy w tamtą , naprawdę ten płacz oponentów burmistrza jest żałosny i to pewnie z bliskiego otoczenia albo niedoszłego stanowiska które się miało dostać.
robert
15:46, 2026-05-21
Trwają zapisy na Konecki Maraton Pieszy
Strasznie drogą ta impreza to jeszcze ktoś musi na tym zarobić????
X p
23:41, 2026-05-20
0 0
Co to jest zewnętrzne dofinansowanie? Chodzi o środki z UE? Jeżeli tak to TKN24 upodabnia się do TVP?
0 0
Dzień dobry. Bardzo chcielibyśmy również dostawać 2 mld z podatków i wszelkich danin. Niestety, o nas nie pomyślano ;-)
0 0
@dofinansowanie
Czy ty przeczytałe(a)s co piszesz ?
A jesli tak to nie pij przy pisaniu ... albo zmien trunek.
0 0
Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tkn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz