W niedzielę w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Fałkowie zorganizowano bożonarodzeniowy kiermasz na rzecz Bruna Słowińskiego. Ozdoby rozchodziły się błyskawicznie! W sprzedaży był też specjalny okolicznościowy kalendarz druhen z miejscowego OSP o tytule "Ognisty Patrol".
Fałków na miejsce kiermaszu nie został wybrany przypadkowo -"Mama Bruna się wychowała w Fałkowie, tu chodziła do szkoły. Trzeba pomagać, bo jest taka potrzeba. Ja wpadłam na ten pomysł. Wcześniej brałam udział w takiej grupie szydełkowej i wysyłałyśmy paczki na Śląsk do Łodzi, ja dawałam serwetki przez Agatę Brzezińską. Teraz jest taka potrzeba, nasze dziecko. Przede wszystkim są tu prace szydełkowe, czapki, robótki ręczne, stroiki, przede wszystkim rękodzieło" - mówi nam Janina Kurpińska, organizatorka wydarzenia.
I bardzo szybko okazało się, że fałkowianie także mają wielkie serca! Bożonarodzeniowe ozdoby rozchodziły się w niedzielę jak świeże bułeczki -"Bardzo duże zainteresowanie, nawet się nie spodziewałyśmy takiej frekwencji. Stoły były pełne, nie było gdzie tego stawiać, a już połowa jest pustych" - dodaje Janina Kurpińska.

Oprócz przedmiotów związanych z Bożym Narodzeniem na miejscu można było nabyć specjalne kalendarze "Ognisty Patrol". To inicjatywa Kobiecej Drużyny Pożarniczej z Fałkowa -"Jakieś trzy lata temu miała miejsce pierwsza edycja kalendarza. Pomysłodawczynią była Ewa Zatora, nasza strażacka. Pierwszy kalendarz był poświęcony naszej mieszkance Oli Lipskiej. Pomysł na drugi zrodził się z chęcią pomocy dla Bruna Słowińskiego" - opowiada Elżbieta Szymczyk, członkini kobiecej drużyny pożarniczej.
Zanim kalendarz został wydrukowany w akcjęzaangażować musiało się mnóstwo osób -"Podobnie jak w poprzednim kalendarzu mamy zdjęcia naszych druhen, ale tym razem też dzieciaków, które należą do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Fałkowie. Kalendarz to kwintesencja pracy całego zespołu. Na to pracowali nasi chłopcy strażacy, którzy przy sesjach pracowali jako ekipa techniczna. Lokalni sportowcy sfinansowali wydanie tego kalendarza i również nasz fotograf zawodowiec Damian Kuzdak wykonał zdjęcia i sesję za darmo. Dzięki temu możemy całą sumę ze sprzedaży kalendarza poświęcić na leczenie Bruna" - wylicza Elżbieta Szymczyk.
Kalendarze można nabywać cały czas kontaktując się z druhnami, czy z jednostką na jej profilu facebookowym - TUTAJ. Cały kiermasz dla Bruna okazał się sukcesem. Dzięki ofiarności fałkowian na konto chłopca trafią kolejne tysiące złotych.
Zdjęcia:

[FOTORELACJA]12373[/FOTORELACJA]
Magda Gessler w Stąporkowie. Zagłosuj w ankiecie!
proponuje: Potłuczone talerze. Dobre, co?
qwerty
16:01, 2026-06-25
Są zmiany w parafiach. Biskup ogłosił
Staporkow. Zamienił stryjek siekierkę na kijek. Gratulacje.
Ramires
14:44, 2026-06-25
Co z geotermią w Radoszycach? Sprawdzamy!
To ja może przetłumaczę komunikat na zrozumiały język polski - kolejne 10 mln prze..ne bezpowrotnie. Satysfakcję będzie miał tylko prezes firmy realizującej odwiert. Świętego Graala już dawno temu znalazł Indiana Jones 🙂 marzenia trzeba mieć skrojone pod realne możliwości.
10 mln poszło
13:55, 2026-06-25
Koneckie kasyno zlikwidowane. Policja uderzyła w hazard
Moje marzenia o wygranej w koneckim kasynie i o tym,że błyskawicznie zostanę lokalnym milionerem,legły właśnie w gruzach. Policja zamykając biedakasyno bezlitośnie pozbawiła mnie szans na bogactwo. Czyli jutro rano jak zawsze trzeba wstać i iść do pracy. A już planowałem za wygrane pieniądze zakup 15 letniego BMW,o którym handlarz mówi,że jest praktycznie z minimalnym przebiegiem i Niemiec nim wcale nie jeździł.
koneckie las vegas
13:21, 2026-06-25
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tkn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz