Spotkanie dla miłośników poezji i muzyki ludowej odbyło się w piątkowy wieczór w sali kameralnej Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Gowarczowie. Gościem wieczorku była poetka Janina Malicka.

W pierwszej części wieczoru uczestnicy spotkali się ze specjalistami z KRUS-u. Potem było już tylko artystycznie i bardzo klimatycznie. Za sprawą zaproszonej lokalnej poetki Janiny Malickiej uczestnicy otworzyli serca na uroki ziemi gowarczowskiej. Z wierszami pięknie korespondowała muzyka ludowego zespołu "Bębnowianka", która jako jedyny zespół na terenie gminy Gowarczów kultywuje tradycję śpiewów ludowych.
Na scenie mogliśmy usłyszeć utwory takie jak "Siedzą gąski", "Dokąd jedziecie", "Koło mego", "Hej dolina", "Po zielonej trawie", "Łączko zielona". Wieczór jak się okazało wyjątkowy, rodzinny, a na każdy utwór muzyczny płynnie swoje wiersze deklamowała Janeczka z wielką pasją i uczuciem.
Na zakończenie wieczoru Renata Pluta z Gminnej Biblioteki Publicznej zaproponowała nowości książkowe. Wśród 700 pozycji znajdują się ciekawe publikacje, dostosowane do każdej grupy wiekowej. W imieniu organizatorów tego wydarzenia, czyli Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej Małgorzata Żurawska obdarowała występujących symbolicznym kwiatem i drobnym upominkiem.
Zdjęcia:
[FOTORELACJA]12232[/FOTORELACJA]
W piątek utrudnienia drogowe w centrum Końskich
Nie jestem za tym co się dzieje w tym mieście starostwie gminie itd ale ludzie robi się remont źle nie robi źle....przecież to jest robione między innymi dla was!!!! tego typu inwestycje maja w sobie wiele nieprzewidywalnych problemów nigdy nie będzie tak że wszystko się zrobi na czas ale ważne że jest coś robione a 3 miesiące w ta czy w tamtą , naprawdę ten płacz oponentów burmistrza jest żałosny i to pewnie z bliskiego otoczenia albo niedoszłego stanowiska które się miało dostać.
robert
15:46, 2026-05-21
Trwają zapisy na Konecki Maraton Pieszy
Strasznie drogą ta impreza to jeszcze ktoś musi na tym zarobić????
X p
23:41, 2026-05-20
Dzień Otwarty w ZSP nr 2 w Końskich z MR SEBII!
Partyjniacy się lansują. O ile mnie pamięć nie myli to Banasik chodził do Kanady,ale nie jestem pewny czy ją skończył Ps.Pytanie trzecie Co kudłaty robi na stanowisku dyrektora. Facet bez charyzmy, doświadczenia w kierowaniu szkołą, bez szacunku u nauczycieli i uczniów. Ale kolega starosty. Kolesiostwo.
Marcin
21:52, 2026-05-20
Rozmowa o przyszłości Stąporkowa. Spotkania online
Rozmowa o przyszłości, właśnie w tej chwili cymbał kita wyje syreną, system powiadomiania to komórki a nie wycie prostaku lanserze
Czellito
18:42, 2026-05-20
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tkn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz